Każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy, zdarzyło się zapewne otrzymanie mandatu za przekroczenie prędkości. Myślisz, że mandaty w Polsce są wysokie? Po ostatnich zmianach zbliżyliśmy się do czołówki, jednak w dalszym ciągu jej nie dogoniliśmy. Stworzyliśmy dla was ranking krajów z najwyższymi mandatami za przekroczenie prędkości (najczęstsze wykroczenie na świecie).

Mandaty za przekroczenie prędkości w Finlandii

Finowie nie płacą stałej kwoty mandatu za przekroczenie prędkości, natomiast mandat wyliczany jest na podstawie rocznego dochodu obywatela. Innymi słowy, osoba zarabiająca 1000 EUR zapłaci, za to samo wykroczenie, mniej niż obywatel zarabiający 3000 EUR. Czy to sprawiedliwe? Zostawiam to już waszej ocenie. Minimalny mandat za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości wynosi 1500 EUR, co w przeliczeniu na złotówki daje nam prawie 7200 PLN.

Mandaty za przekroczenie prędkości w Kanadzie

Mandaty są nieco bardziej humanitarne w Kanadzie – za naruszenie prędkości trzeba zapłacić minimum około 1000 dolarów kanadyjskich (CAD) = 3600 PLN.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Mandaty za przekroczenie prędkości w USA

W Stanach Zjednoczonych kwota mandatu za przekroczenie prędkości różni się w zależności od stanu. Średnio za przekroczenie prędkości trzeba będzie zapłacić około 1000 dolarów = 4900 PLN. Jednak w niektórych stanach za przekroczenie 15 km/h dostaniesz mandat na 2500 dolarów, a to już blisko 13 000 PLN!

Mandaty za przekroczenie prędkości w Portugalii

Tutaj, co warte podkreślenia, policja drogowa posiada w swoim wyposażeniu mobilne bankomaty i pobiera całą kwotę zaraz po popełnieniu wykroczenia. Minimalny mandat za przekroczenie prędkości to około 1800 EUR = 8700 PLN.

Mandaty za przekroczenie prędkości w Wielkiej Brytanii

Obowiązuje tu zasada – im poważniejsze naruszenie, tym ostrzejsza kara. Za drobne naruszenie prędkości kierowca dostanie mandat w wysokości 100 funtów = 550 PLN. Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości w UK został zapłacony w 2007 roku i wyniósł, bagatela, ponad 7 tysięcy funtów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Drabina do cystern – kompleksowa obsługa pojazdów wielkogabarytowych

Spis treści Z czym wiąże się obsługa cysterny spożywczej i chemicznej?Jakie dodatkowe…

Kredyt hipoteczny dla kierowcy zawodowego na dietach – co warto wiedzieć?

Spis treści Dieta dla kierowcy zawodowego – z czym to się je?Które…

W jaki sposób zorganizować międzynarodowy transport chłodniczy, który będzie bezpieczny dla przewożonego ładunku?

Spis treści Zaplanowanie trasy i czasu przejazdu ładunku chłodniczegoWybór pojazdów-chłodni, którymi transport…

Jakie towary przewozi się transportem drogowym?

Spis treści Transport drogowy – charakterystykaRodzaje towarów przewożone za pośrednictwem transportu drogowegoArtykuły…