Każdemu, nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy, zdarzyło się zapewne otrzymanie mandatu za przekroczenie prędkości. Myślisz, że mandaty w Polsce są wysokie? Po ostatnich zmianach zbliżyliśmy się do czołówki, jednak w dalszym ciągu jej nie dogoniliśmy. Stworzyliśmy dla was ranking krajów z najwyższymi mandatami za przekroczenie prędkości (najczęstsze wykroczenie na świecie).

Mandaty za przekroczenie prędkości w Finlandii

Finowie nie płacą stałej kwoty mandatu za przekroczenie prędkości, natomiast mandat wyliczany jest na podstawie rocznego dochodu obywatela. Innymi słowy, osoba zarabiająca 1000 EUR zapłaci, za to samo wykroczenie, mniej niż obywatel zarabiający 3000 EUR. Czy to sprawiedliwe? Zostawiam to już waszej ocenie. Minimalny mandat za nieprzestrzeganie ograniczenia prędkości wynosi 1500 EUR, co w przeliczeniu na złotówki daje nam prawie 7200 PLN.

Mandaty za przekroczenie prędkości w Kanadzie

Mandaty są nieco bardziej humanitarne w Kanadzie – za naruszenie prędkości trzeba zapłacić minimum około 1000 dolarów kanadyjskich (CAD) = 3600 PLN.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2022

Mandaty za przekroczenie prędkości w USA

W Stanach Zjednoczonych kwota mandatu za przekroczenie prędkości różni się w zależności od stanu. Średnio za przekroczenie prędkości trzeba będzie zapłacić około 1000 dolarów = 4900 PLN. Jednak w niektórych stanach za przekroczenie 15 km/h dostaniesz mandat na 2500 dolarów, a to już blisko 13 000 PLN!

Mandaty za przekroczenie prędkości w Portugalii

Tutaj, co warte podkreślenia, policja drogowa posiada w swoim wyposażeniu mobilne bankomaty i pobiera całą kwotę zaraz po popełnieniu wykroczenia. Minimalny mandat za przekroczenie prędkości to około 1800 EUR = 8700 PLN.

Mandaty za przekroczenie prędkości w Wielkiej Brytanii

Obowiązuje tu zasada – im poważniejsze naruszenie, tym ostrzejsza kara. Za drobne naruszenie prędkości kierowca dostanie mandat w wysokości 100 funtów = 550 PLN. Najwyższy mandat za przekroczenie prędkości w UK został zapłacony w 2007 roku i wyniósł, bagatela, ponad 7 tysięcy funtów.

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? – ranking 2022

Spis treści Najlepsze nawigacje do ciężarówki 2022 – TL;DRJaką nawigację dla ciężarówki…

Co to jest tachograf cyfrowy i jak działa?

Spis treści Czym jest tachograf cyfrowy?Tachograf cyfrowy vs Tachograf analogowyPrzepisy dotyczące czasu…

Sprzedaż pojazdów ciężarowych w 2022 roku

Spis treści Sprzedaż ciężarówek 2022Sprzedaż samochodów ciężarowych – jakie PKD?Popularne ciągniki siodłoweTransport…

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego 2022 bez tajemnic

Spis treści Ubezpieczenie samochodu ciężarowego – ile kosztuje?Zakres ubezpieczenia samochodu ciężarowegoOd czego…