kamera cofania do ciężarówki

Która kamera cofania do ciężarówki? Pytacie, my odpowiadamy! Martwe punkty w ciężarówce znacznie utrudniają kierowcy cofanie samochodu ciężarowego. Taka już jest specyfika dużych pojazdów. Im większa ciężarówka, tym trudniej jest ocenić sytuację siedząc w kabinie kierowcy. Kamera cofania może pomóc rozwiązać ten problem. 

Ranking kamer cofania do ciężarówki 2024 – TL;DR

  1. Kamera cofania Blow Bus Tir Monitor 7 Ramka (od 445 zł)
  2. Kamera cofania Nxnled M11796C (od 379 zł)
  3. Kamera cofania Nxnled M74929S (od 323 zł)

Która kamera cofania do ciężarówki?

Korzystając z dodatkowej kamery cofania wszystkie manewry wydają się prostsze a przede wszystkim – bezpieczniejsze. Kierowcy zawodowi bardzo często mają problem, z tym co dzieje się za tylnym zderzakiem, a to w prostej linii prowadzi do kłopotów podczas parkowania i innych manewrów. W celu poprawy widoczności i oceny sytuacji z tyłu pojazdu oraz ułatwienia sobie manewru parkowania warto zainstalować kamerę cofania do ciężarówki. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań i dzisiaj przyjrzymy się kilku z nich.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Czy warto kupić kamerę cofania do ciężarówki?

Zdecydowanie tak! Samochody ciężarowe oraz lżejsze ciężarówki wymagają bardziej odpowiedzialnej i ostrożnej jazdy oraz precyzyjnego parkowania. Nic dziwnego, że większość kierowców skłania się ku zakupowi kamery cofania z monitorem, właśnie po to, aby praca kierowcy zawodowego stała się wygodniejsza i bezpieczniejsza. Kamera cofania do ciężarówki rejestruje wszystko, co znajduje się za ciężarówką, a następnie przekazują obraz do monitora znajdującego się w kabinie kierowcy.

Kamery cofania do ciężarówki bardzo często zostały zaprojektowane specjalnie dla ciężarówek i innych pojazdów specjalnych, które wykonują wymagające zadania w trudnych warunkach. Posiadają one wytrzymałe obudowy oraz zwiększoną ochronę przed pyłem i wilgocią, co zapewnia bezproblemową pracę w każdych warunkach pogodowych (szczególnie tych niekorzystnych). Z takimi warunkami mogą spotkać się nie tylko kierowcy wywrotek czy koparek, ale także kierowcy ciężarówek!

Gdzie zamontować kamerę cofania do ciężarówki?

Warto zadać sobie pytanie, które miejsce pojazdu jest najbardziej chronione przed zabrudzeniem. Wybór odpowiedniego miejsca pozwoli zapobiec przedostawaniu się dużych ilości błota i kurzu na obiektyw kamery cofania. Doprowadzenie pojazdu w okolice miejsca załadunku będzie znacznie łatwiejsze, ponieważ będziesz widział część tylnego zderzaka pojazdu, co znacznie ułatwia sprawę.

Kamera cofania do ciężarówki powinna być natomiast nachylona tak, aby uchwyciła ona wszystkie martwe pola samochodu ciężarowego, które nie są widoczne z poziomu lusterek pojazdu.

Czytaj również:  Martwe pole w samochodach ciężarowych

Jaką kamerę cofania do Tira wybrać?

Kamera cofania do samochodów ciężarowych pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa kierowcy przed kolizjami i wypadkami. Urządzenia te posiadają wiele unikalnych cech, które są zaprojektowane specjalnie dla dużych pojazdów.

Kamera cofania do ciężarówki zwiększa Twoje bezpieczeństwo! Jako, że samochody ciężarowe mają bardzo duże gabaryty, które znacznie utrudniają sterowanie a martwe pola są częstą przyczyną kolizji z przeszkodami podczas parkowania. Kamery mogą pomóc zminimalizować martwe pola i zwiększyć Twoje bezpieczeństwo.

Obraz wideo jest przesyłany w czasie rzeczywistym do monitora. Im wyższa rozdzielczość kamery, tym wyraźniejszy obraz na ekranie. Opinie kierowców zawodowych jednoznacznie potwierdzają – kamery o najwyższej rozdzielczości są zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Wiele kamer cofania do samochodów ciężarowych posiada dodatkowo podświetlenie w podczerwieni, co znacznie ułatwia parkowanie i załadunek w nocy lub w nieoświetlonych magazynach.

Kamery do samochodów ciężarowych wykonane są najczęściej z materiałów o wysokiej wytrzymałości. Wytrzymała obudowa jest odporna na kurz, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Kamery cofania i czujniki parkowania dla samochodów ciężarowych działają bez zarzutu w każdych warunkach pogodowych, zapewniając Ci maksymalne bezpieczeństwo.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Jak podłączyć kamerę w pojeździe użytkowym?

Kamera cofania jest ważnym elementem samochodu ciężarowego, ponieważ znacznie ułatwia jego obsługę. Połączenie między monitorem a kamerą może być przewodowe lub bezprzewodowe. Jeśli zdecydujemy się na montaż kamery cofania, bardzo często jesteśmy w stanie samodzielnie uporać się z instalacją danego zestawu.

Do podłączenia kamery cofania w samochodzie ciężarowym najczęściej potrzebne będą: kamera, monitor 7, kabel oraz w przypadku podłączenia kamery lub monitora 12V do sieci 24V (12v 24v), zasilacz 24V na 12V, dodatkowo może być potrzebna przejściówka 4-pin RCA CVBS.

Przed zamówieniem danego akcesorium warto też obliczyć długość kabla, który będzie nam niezbędny do poprawnego wykonania instalacji kamery cofania do ciężarówki. Wielu kierowców, instalując kamerę samodzielnie, od razu zabiera się za prace związane z odpowiednim umieszczeniem przewodów w pojeździe.

Rekomendujemy jednak, żeby najpierw sprawdzić czy cały zestaw działa prawidłowo – to znacznie skróci czas instalacji kamery cofania do ciężarówki. Aby sprawdzić czy kamera działa prawidłowo należy uruchomić bieg wsteczny i sprawdzić na ekranie monitora czy wszystko jest w porządku.

Pamiętaj też, że kamera cofania do ciężarówki wymaga regularnej pielęgnacji, dlatego należy ją regularnie czyścić, aby brud i kurz nie wpływały na jakość obrazu wyświetlanego na ekranie w kabinie kierowcy.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Gdzie znaleźć dobrą kamerę cofania do Tira?

Na rynku dostępne są kamery cofania, które pomagają kierowcom w szerokościach geograficznych z niskimi temperaturami oraz w miejscach zanieczyszczonych, gdzie zwykła kamera cofania, może szybko się zabrudzić lub zamarznąć.

Jeśli potrzebna jest kamera cofania, która stale wykonuje wyjazdy i załadunki w dużych magazynach, najlepiej wybrać kamerę cofania z mikrofonem. Kierowca będzie mógł wtedy słyszeć podpowiedzi swojego współpracownika podczas parkowania w strefie załadunku. To znacznie przyspieszy ten proces.

Zwróć koniecznie uwagę na rozdzielczość dołączonego do zestawu monitora i jakość wyświetlanego na nim obrazu. Należy jednak pamiętać, że kamery cofania do tira wymagają odpowiedniego monitora. Najczęściej nie ma możliwości podłączenia takiej kamery do zwykłego ekranu.

Pamiętaj, że masz możliwość zainstalowania więcej niż jednej kamery cofania do ciężarówki. Możesz wtedy monitorować nie tylko to, co dzieje się z przodu lub z tyłu pojazdu, ale także to co dzieje się po jego bokach.

W przypadku busów/autobusów możesz umieścić jedną lub dwie kamery wewnątrz pojazdu, tak abyś w pełni mógł monitorować sytuację w środku. Kamery cofania i monitory do samochodów ciężarowych i autobusów mogą znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa firmy transportowej!

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Najlepsze polecane kamery cofania do ciężarówki 2024

Kamera cofania do ciężarówki znacznie uprości proces korzystania z samochodu ciężarowego. Sprawi ona, że będzie on bezpieczniejszy nie tylko dla Ciebie, ale i także dla Twoich współpracowników. Koniecznie skorzystaj z tej możliwości. Aby poznać aktualną cenę poszczególnych urządzeń, kliknij w dany link! Porównywarka cen Ceneo.pl pozwoli Ci sprawdzić i porównać cenę danej kamery cofania do ciężarówki w wielu sklepach internetowych jednocześnie.

  1. Kamera cofania Blow Bus Tir Monitor 7 Ramka (od 445 zł)
  2. Kamera cofania Nxnled M11796C (od 379 zł)
  3. Kamera cofania Nxnled M74929S (od 323 zł)

Jeśli klikniesz w link zamieszczony na blogu Okiem Truckera lub za jego pomocą sfinalizujesz zakup danego produktu, możemy otrzymać prowizje. Nie ma jednak to wpływu na to jakie produkty wybieramy do danego rankingu. Zawsze wskazujemy te, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. Zamieszone na blogu informacje i ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Uniwersalne oprogramowanie wagowe – te cechy są kluczowe

Prowadzisz działalność gospodarczą i wahasz się, jaki program do wagi samochodowej wybrać?…

Tachografy inteligentne II generacji – jak zmieniają branżę transportową?

Wprowadzenie obowiązkowego korzystania z tachografów inteligentnych drugiej generacji drugiej wersji (G2V2) oznacza…

Czym są „wyścigi słoni” na drogach?

Wyścigi słoni, choć określenie brzmi nieco humorystycznie, odnoszą się do poważnego problemu…

Drabina do cystern – kompleksowa obsługa pojazdów wielkogabarytowych

Czy wiesz, że branża TSL w Polsce generuje 6% PKB? Szacuje się,…