Dobre oprogramowanie wagowe

Prowadzisz działalność gospodarczą i wahasz się, jaki program do wagi samochodowej wybrać? Możliwości jest naprawdę sporo! W gąszczu opcji zawsze szukaj takich aplikacji, które nie tylko zapewniają sporo użytecznych funkcji, ale są też uniwersalne, a ich działanie opiera się na modułach. W tym artykule wskażemy na kluczowe cechy takiego softu!

Kto skorzysta na oprogramowaniu do wag?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, potencjalnych beneficjentów może być naprawdę sporo. To nie tylko ogromne sieci kurierskie czy firmy wyspecjalizowane w spedycji wielkogabarytowej. Z takich aplikacji z powodzeniem skorzystają też te mniejsze działalności gospodarcze.

Załóżmy, że importujesz z fabryki z Azji, z którą podpisałeś odpowiednią umowę, elementy budowlane, na przykład bloczki czy złączki. Jeśli magazyn znajduje się w Polsce i każdego dnia obsługujesz kilka kursów do swoich kontrahentów, to program wagowy znacznie ułatwi Ci pracę.

Przede wszystkim, przyspieszy cały proces i zminimalizuje ryzyko przeładowania pojazdu, co w razie kontroli policji lub Inspekcji transportu Drogowego mogłoby się skończyć mandatem. Jeszcze więcej zyskasz, gdy wysyłasz kierowców poza strefę Schengen – ryzyko związane z niewłaściwym podaniem wagi na odprawie celnej spada praktycznie do zera. Sporo informacji o tym, jak jeszcze może pomóc Ci oprogramowanie wagowe znajdziesz na: https://gs-software.pl/pl.

Na takich aplikacjach skorzystają też firmy świadczące usługi komunalne na zlecenie gmin, ale i jednoosobowe działalności, które na przykład współpracują z regionalną fabryką płytek na zasadach B2B. Patrząc na cały sektor przedsiębiorstw w Polsce, bez chwili zawahania się można stwierdzić, że beneficjentami takich aplikacji będzie ponad 100 tysięcy biznesów: zarówno tych jednoosobowych, małych i średnich, jak i tych o zasięgu ogólnokrajowym.

Co potrafi dobre oprogramowanie do wag?

Taki software może pomóc Twojej firmie na kilku różnych płaszczyznach. Najlepsze narzędzia na rynku, na przykład te, jakie tworzy GS Software, potrafią o wiele więcej, niż podać wagę ładunku. Mogą być też:

 • zgodne z wytycznymi BDO,
 • kompatybilne ze zdecydowaną większością urządzeń wagowych dostępnych w Polsce,
 • modułowe – co oznacza, że w dowolnej chwili możesz włączyć lub wyłączyć wybrane funkcje, których potrzebujesz.

Te godne uwagi aplikacje pozwalają też na szybkie zarządzanie:

 • kwitami,
 • formatem wydruku,
 • liczbą kopii wydruku,
 • formatem plików – można zapisać dane w formacie .csv i eksportować je do innego narzędzia,
 • trybem druku etykiet – tekstowym lub graficznym.

Dobra aplikacja = niskie wymagania systemowe?

Pamiętaj też o tym, że w parze z zakupem takiego softu nie powinna iść konieczność wymiany komputerów w firmie na nowe – na przykład dlatego, że tym brakuje mocy, by aplikacja mogła działać płynnie. Oprogramowanie wagowe od GS Software nie dość, że ruszy, to jeszcze będzie działać płynnie na urządzeniach z następującą specyfikacją techniczną:

 • procesor: Intel Core i3 (8.gen) lub nowszy,
 • system operacyjny: Windows 10 lub nowszy,
 • miejsce na dysku twardym: co najmniej 200 MB,
 • pamięć RAM: 4 GB.

To niewielkie wymagania – w obecnych czasach lepszą specyfikację ma niejeden smartfon. Warto zwrócić uwagę na tę kwestię przed zakupem, by uniknąć niespodziewanych wydatków.

Zawczasu upewnij się też, czy firma, z której usług chcesz skorzystać zapewnia choćby jedną darmową aktualizację oprogramowania. Dobrze byłoby też, gdybyś mógł liczyć na wsparcie pracujących tam osób. Tak działa na przykład GS Software.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Tachografy inteligentne II generacji – jak zmieniają branżę transportową?

Wprowadzenie obowiązkowego korzystania z tachografów inteligentnych drugiej generacji drugiej wersji (G2V2) oznacza…

Czym są „wyścigi słoni” na drogach?

Wyścigi słoni, choć określenie brzmi nieco humorystycznie, odnoszą się do poważnego problemu…

Drabina do cystern – kompleksowa obsługa pojazdów wielkogabarytowych

Czy wiesz, że branża TSL w Polsce generuje 6% PKB? Szacuje się,…

Kredyt hipoteczny dla kierowcy zawodowego na dietach – co warto wiedzieć?

Dochód przy kredycie hipotecznym jest podstawową kwestią, od której zależy zdolność kredytowa.…