Tablet jako nawigacja GPS do ciężarówki? Brzmi jak plan! Planujesz kupić tablet z dobrym modułem GPS i używać na nim najlepszych aplikacji nawigacyjnych dla ciężarówek takich jak np. AutoMapa, Sygic Truck, Road Lords, iGO Truck, TomTom GO Navigation? Świetnie trafiłeś! Dzisiaj wybieramy najlepsze tablety do nawigacji GPS!

Najlepsze tablety z GPS do ciężarówki 2024 – TL;DR

  1. Tablet Lenovo Yoga Tab 11″ (od 1299 zł)
  2. Tablet Kruger&Matz Eagle 1073 (od 849 zł)
  3. Tablet Huawei MatePad T10s (od 699 zł)
  4. Tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite (od 599 zł)
  5. Tablet Lenovo TAB M8 TB-8505F 8″ (od 449 zł)

Tablet jako nawigacja GPS do ciężarówki

Kierowcy samochodów ciężarowych bardziej niż ktokolwiek inny potrzebują niezawodnej technologii, która jeszcze bardziej usprawni ich pracę. Dlatego tak ważna jest dla nich mobilność oraz niezawodność danego urządzenia. Ogromna liczba tabletów posiada wbudowany moduł GPS, co pozwala skutecznie używać ich jako nawigacji do ciężarówki.

Jak działa GPS w tablecie?

Aby dany tablet można było wykorzystać jako nawigację dla ciężarówek, musi on posiadać dobrej jakości GPS. Moduł ten działa przy każdej pogodzie, w każdym miejscu na świecie i może uzyskać Twoje dokładne współrzędne przez całą dobę. Moduł GPS wykorzystuje sygnał z satelitów do ustalania pozycji i nie wymaga połączenia z Internetem. Pamiętaj jednak, że niemal wszystkie aplikacje nawigacyjne potrzebują dostępu do Internetu, aby między innymi wczytać do Twojego urządzenia mapy.

Cały system oparty jest na czterech satelitach. Trzy z satelitów określają odległość od siebie do nadajnika (Twojego modułu GPS). Teraz, gdy ich współrzędne są znane, wykonuje się szybkie obliczenia współrzędnych nadajnika. Do korekty czasu potrzebny jest czwarty satelita, gdyż satelity jak i obiekt (Twój moduł GPS) są w ciągłym ruchu. Tablet z dobrym GPS zapewni Ci niesamowitą dokładność oraz stabilny sygnał.

Jak sprawdzić czy w tablecie jest GPS?

Najprościej wyszukać w sieci oficjalną specyfikację swojego urządzenia. Obecnie większość tabletów obsługuje GPS, AGPS, Glonass, BeiDou i Galileo. Jeśli jednak nie możesz znaleźć tej informacji w specyfikacji danego urządzenia, skontaktuj się z autoryzowanym punktem sprzedaży danego producenta tabletu.

Tablet do nawigacji IGO

Nawigacje do ciężarówek topowych producentów są dość drogie i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak duży jednorazowy wydatek. Pamiętaj jednak, że najlepsze na rynku tradycyjne nawigacje samochodowe wykorzystują najnowsze zdobycze technologiczne, do określania m.in. Twojej aktualnej pozycji, jak i do planowania Twojej trasy przejazdu.

Jeśli miałeś wcześniej możliwość pracy z pełnoprawną nawigacją do ciężarówki, to na pewno nie polubisz się z modułami GPS, które znajdziesz w tańszych modelach tabletów. Nie ma co ukrywać, moduł ten będzie działał dość wolno. Tablet jako nawigacja samochodowa – ok – jednak potrzebujesz do tego dobrego tabletu, żebyś mógł z satysfakcją korzystać z takich aplikacji jak np. igo next gen, igo primo czy igo truck.

Jeśli chodzi natomiast o kwestie związane z ekranem, zbyt duży wyświetlacz w tablecie również może okazać się dla Ciebie wadą. Dzieje się tak w przypadku, gdy rozmiar ekranu przekracza przewidzianą w samochodzie ciężarowym przestrzeń, zakłócając Twoją widoczność. Większość tabletów ma minimalną przekątną ekranu 9-10 cali, to już bardzo dużo i może przeszkadzać w skupieniu się na sytuacji na drodze!

Duży wyświetlacz ułatwia nawigację, a system operacyjny zapewnia dostęp do setek różnych aplikacji nawigacyjnych, takich jak np. te wymienione na początku naszego artykułu. Ale to koniec! Tablet świetnie sprawdzi się również jako narzędzie do surfowania po Internecie oraz do konsumpcji materiałów audio oraz video!

Co lepsze nawigacja czy tablet?

Być może trzeba będzie dokupić uchwyt, jednak instalacja w ciężarówce tak masywnego urządzenia może powodować pewne trudności. Nawigacje dla ciężarówek są praktycznie zawsze wyposażone w specjalne uchwyty, zaprojektowane specjalnie do wykorzystania w ciężarówce. Uchwyt pod tablet do nawigacji, będziesz musiał dokupić osobno. Na ile wymienione wady są istotne, niech sobie odpowie każdy z osobna i sam zdecyduje, czy takie rozwiązanie jest dla niego.

Dla ułatwienia wyboru odpowiedniego urządzenia, zebraliśmy ranking najlepszych tabletów z dobrym modułem GPS. Wśród nich można wybrać jakościowe i niedrogie rozwiązania, jak i te z wyższej półki. Nasz ranking 5. najlepszych tabletów do nawigacji GPS pomoże Ci wybrać świetny tablet, który mamy nadzieję, posłuży Ci przez wiele lat!

Najlepsze tablety z GPS do ciężarówki 2024 – TL;DR

  1. Tablet Lenovo Yoga Tab 11″ (od 1299 zł)
  2. Tablet Kruger&Matz Eagle 1073 (od 849 zł)
  3. Tablet Huawei MatePad T10s (od 699 zł)
  4. Tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite (od 599 zł)
  5. Tablet Lenovo TAB M8 TB-8505F 8″ (od 449 zł)

Aby poznać aktualną cenę poszczególnych tabletów, kliknij w link! Porównywarka cen Ceneo.pl pozwoli Ci sprawdzić i porównać cenę danego tabletu w wielu sklepach internetowych jednocześnie.

Jeśli klikniesz w link zamieszczony na blogu Okiem Truckera lub za jego pomocą sfinalizujesz zakup danego produktu, możemy otrzymać prowizje. Nie ma jednak to wpływu na to jakie produkty wybieramy do danego rankingu. Zawsze wskazujemy te, które naszym zdaniem są najbardziej godne uwagi. Zamieszone na blogu informacje i ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Polecamy również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Opłaty za parkowanie – jak nie przepłacić?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przepłacić za parking dla swojej ciężarówki? Jeśli…

Uniwersalne oprogramowanie wagowe – te cechy są kluczowe

Prowadzisz działalność gospodarczą i wahasz się, jaki program do wagi samochodowej wybrać?…

Tachografy inteligentne II generacji – jak zmieniają branżę transportową?

Wprowadzenie obowiązkowego korzystania z tachografów inteligentnych drugiej generacji drugiej wersji (G2V2) oznacza…

Czym są „wyścigi słoni” na drogach?

Wyścigi słoni, choć określenie brzmi nieco humorystycznie, odnoszą się do poważnego problemu…