tablice rejestracyjne

Każda polska tablica rejestracyjna skrywa w sobie swoisty szyfr, który, choć na pierwszy rzut oka wydaje się być zwykłym zbiorem liter i cyfr, w rzeczywistości stanowi drogowskaz do jej miejsca pochodzenia. Potraktuj nasz artykuł raczej jako ciekawostkę, która może dodać odrobinę ekscytacji do Twojej codziennej jazdy. Kto wie, być może po przeczytaniu naszego artykułu, nigdy już nie spojrzysz na tablice rejestracyjne w ten sam sposób!

Tablice rejestracyjne województwa podlaskiego – B podlaskie

BI – Białystok
BS – Suwałki
BL – Łomża
BAU – powiat augustowski: gminy – Augustów (miejska), Lipsk (miejsko-wiejska), Nowinka (wiejska), Augustów (wiejska), Płaska (wiejska), Sztabin (wiejska)
BIA – powiat białostocki: gminy – Choroszcz (miejsko-wiejska), Czarna Białostocka (miejsko-wiejska), Juchnowiec Kościelny (wiejska), Łapy (miejsko-wiejska), Michałowo (wiejska), Supraśl (miejska), Suraż (miejsko-wiejska), Tykocin (miejsko-wiejska), Wasilków (miejska), Zabłudów (miejsko-wiejska)
BBI – powiat bielski: gminy – Bielsk Podlaski (miejska), Brańsk (miejsko-wiejska), Bielsk Podlaski (wiejska), Boćki (wiejska), Orla (wiejska), Rudka (wiejska), Wyszki (wiejska)
BGR – powiat grajewski: gminy – Grajewo (miejska), Radziłów (miejsko-wiejska), Rajgród (miejsko-wiejska), Szczuczyn (miejsko-wiejska), Grajewo (wiejska), Radziłów (wiejska), Rajgród (wiejska), Szczuczyn (wiejska)
BHA – powiat hajnowski: gminy – Hajnówka (miejska), Kleszczele (miejsko-wiejska), Czyże (wiejska), Dubicze Cerkiewne (wiejska), Hajnówka (wiejska), Narewka (wiejska)
BKL – powiat kolneński: gminy – Kolno (miejska), Stawiski (miejsko-wiejska), Mały Płock (wiejska), Grabowo (wiejska), Kolno (wiejska), Turośl (wiejska), Zbójna (wiejska)
BMN – powiat moniecki: gminy – Mońki (miejska), Goniądz (miejsko-wiejska), Jaświły (wiejska), Jasionówka (wiejska), Knyszyn (wiejska), Krypno (wiejska), Mońki (wiejska), Trzcianne (wiejska)
BSE – powiat sejneński: gminy – Sejny (miejska), Giby (wiejska), Puńsk (wiejska), Sejny (wiejska)
BSI – powiat siemiatycki: gminy – Siemiatycze (miejska), Drohiczyn (miejsko-wiejska), Dziadkowice (wiejska), Grodzisk (wiejska), Mielnik (wiejska), Nurzec-Stacja (wiejska), Siemiatycze (wiejska)
BSK – powiat sokólski: gminy – Sokółka (miejska), Dąbrowa Białostocka (miejsko-wiejska), Janów (wiejska), Krynki (wiejska), Kuźnica (wiejska), Sidra (wiejska), Suchowola (wiejska), Sokółka (wiejska)
BSU – powiat suwalski: gminy – Suwałki (miejska), Bakałarzewo (miejsko-wiejska), Filipów (wiejska), Jeleniewo (wiejska), Przerośl (wiejska), Raczki (wiejska), Szypliszki (wiejska), Wiżajny (wiejska), Suwałki (wiejska)
BWM – powiat wysokomazowiecki: gminy – Wysokie Mazowieckie (miejska), Ciechanowiec (miejsko-wiejska), Czyżew (miejsko-wiejska), Klukowo (wiejska), Kobylin-Borzymy (wiejska), Nowe Piekuty (wiejska), Sokoły (wiejska), Szepietowo (wiejska), Wysokie Mazowieckie (wiejska)
BZA – powiat zambrowski: gminy – Zambrów (miejska), Rutki (wiejska), Szumowo (wiejska), Zambrów (wiejska)
BLM – powiat łomżyński: gminy – Łomża (miejska), Jedwabne (miejsko-wiejska), Miastkowo (wiejska), Nowogród (wiejska), Piątnica (wiejska), Przytuły (wiejska), Śniadowo (wiejska), Zbójna (wiejska), Łomża (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa kujawsko-pomorskiego – C kujawsko-pomorskie

CB – Bydgoszcz
CG – Grudziądz
CT – Toruń
CW – Włocławek
CAL – powiat aleksandrowski: gminy – Aleksandrów Kujawski (miejska), Ciechocinek (miejska), Nieszawa (miejska), Aleksandrów Kujawski (wiejska), Bądkowo (wiejska), Koneck (wiejska), Raciążek (wiejska), Waganiec (wiejska), Zakrzewo (wiejska)
CBR – powiat brodnicki: gminy – Brodnica (miejska), Brodnica (wiejska), Bartniczka (wiejska), Bobrowo (wiejska), Brzozie (wiejska), Górzno (wiejska), Jabłonowo Pomorskie (wiejska), Osiek (wiejska), Świedziebnia (wiejska), Zbiczno (wiejska)
CBY – powiat bydgoski: gminy – Białe Błota (wiejska), Dobrcz (wiejska), Koronowo (miejsko-wiejska), Nowa Wieś Wielka (wiejska), Osielsko (wiejska), Sicienko (wiejska), Solec Kujawski (miejsko-wiejska)
CCH – powiat chełmiński: gminy – Chełmno (miejska), Lisewo (wiejska), Papowo Biskupie (wiejska), Stolno (wiejska), Unisław (wiejska)
CGD – powiat golubsko-dobrzyński: gminy – Golub-Dobrzyń (miejska), Kowalewo Pomorskie (miejsko-wiejska), Radomin (wiejska), Zbójno (wiejska)
CGR – powiat grudziądzki: gminy – Grudziądz (wiejska), Łasin (miejsko-wiejska), Radzyń Chełmiński (miejsko-wiejska), Rogóźno (wiejska)
CIN – powiat inowrocławski: gminy – Inowrocław (miejska), Gniewkowo (miejsko-wiejska), Inowrocław (wiejska), Janikowo (miejsko-wiejska), Kruszwica (miejsko-wiejska), Pakość (wiejska), Rojewo (wiejska), Złotniki Kujawskie (wiejska)
CLI – powiat lipnowski: gminy – Lipno (miejska), Dobrzyń nad Wisłą (miejsko-wiejska), Kikół (wiejska), Lipno (wiejska), Skępe (miejsko-wiejska), Tłuchowo (wiejska), Wielgie (wiejska)
CMG – powiat mogileński: gminy – Mogilno (miejska), Dąbrowa (wiejska), Jeziora Wielkie (wiejska), Mogilno (wiejska), Strzelno (miejsko-wiejska)
CNA – powiat nakielski: gminy – Nakło nad Notecią (miejska), Kcynia (miejsko-wiejska), Mrocza (miejsko-wiejska), Nakło nad Notecią (wiejska), Sadki (wiejska), Szubin (miejsko-wiejska)
CRA – powiat radziejowski: gminy – Bytoń (wiejska), Dobre (wiejska), Osięciny (wiejska), Radziejów (miejska), Radziejów (wiejska), Topólka (wiejska)
CRY – powiat rypiński: gminy – Rypin (miejska), Brzuze (wiejska), Rogowo (wiejska), Rypin (wiejska), Skrwilno (wiejska), Wąpielsk (wiejska)
CSE – powiat sępoleński: gminy – Sępólno Krajeńskie (miejska), Kamień Krajeński (miejsko-wiejska), Sośno (wiejska), Sępólno Krajeńskie (wiejska), Więcbork (miejsko-wiejska)
CSW – powiat świecki: gminy – Świecie (miejska), Dragacz (wiejska), Drzycim (wiejska), Jeżewo (wiejska), Lniano (wiejska), Nowe (wiejska), Osie (wiejska), Pruszcz (wiejska), Świecie (wiejska)
CTR – powiat toruński: gminy – Czernikowo (wiejska), Lubicz (wiejska), Łubianka (wiejska), Łysomice (wiejska), Obrowo (wiejska), Wielka Nieszawka (wiejska), Zławieś Wielka (wiejska)
CTU – powiat tucholski: gminy – Tuchola (miejska), Cekcyn (wiejska), Gostycyn (wiejska), Kęsowo (wiejska), Tuchola (wiejska)
CWA – powiat wąbrzeski: gminy – Płużnica (wiejska), Wąbrzeźno (miejska), Wąbrzeźno (wiejska), Dębowa Łąka (wiejska)
CWL – powiat włocławski: gminy – Włocławek (wiejska), Baruchowo (wiejska), Boniewo (wiejska), Brześć Kujawski (miejsko-wiejska), Chodecz (miejsko-wiejska), Choceń (wiejska), Fabianki (wiejska), Izbica Kujawska (miejsko-wiejska), Lubanie (wiejska), Lubień Kujawski (miejsko-wiejska), Lubraniec (miejsko-wiejska)
CZN – powiat żniński: gminy – Żnin (miejska), Barcin (miejsko-wiejska), Gąsawa (wiejska), Janowiec Wielkopolski (miejsko-wiejska), Łabiszyn (miejsko-wiejska), Rogowo (wiejska), Żnin (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa dolnośląskiego – D dolnośląskie

DJ – Jelenia Góra
DL – Legnica
DB – Wałbrzych
DW, VW – Wrocław
DBL – powiat bolesławiecki: gminy – Bolesławiec (miejska), Bolesławiec (wiejska), Gromadka (wiejska), Nowogrodziec (wiejska), Osiecznica (wiejska), Warta Bolesławiecka (wiejska)
DDZ – powiat dzierżoniowski: gminy – Dzierżoniów (miejska), Bielawa (miejska), Pieszyce (miejska), Piława Górna (miejsko-wiejska), Dzierżoniów (wiejska), Łagiewniki (wiejska), Niemcza (wiejska)
DGR – powiat górowski: gminy – Góra (miejska), Jemielno (wiejska), Niechlów (wiejska), Wąsosz (miejsko-wiejska)
DGL – powiat głogowski: gminy – Głogów (miejska), Głogów (wiejska), Jerzmanowa (wiejska), Kotla (wiejska), Żukowice (wiejska)
DJA – powiat jaworski: gminy – Jawor (miejska), Bolków (miejsko-wiejska), Męcinka (wiejska), Mściwojów (wiejska), Paszowice (wiejska), Wądroże Wielkie (wiejska)
DJE – powiat jeleniogórski: gminy – Janowice Wielkie (wiejska), Jeżów Sudecki (wiejska), Mysłakowice (wiejska), Podgórzyn (wiejska), Stara Kamienica (wiejska)
DKA – powiat kamiennogórski: gminy – Kamienna Góra (miejska), Lubawka (miejsko-wiejska), Marciszów (wiejska)
DKL – powiat kłodzki: gminy – Kłodzko (miejska), Bystrzyca Kłodzka (miejsko-wiejska), Duszniki-Zdrój (miejsko-wiejska), Kłodzko (wiejska), Kudowa-Zdrój (miejsko-wiejska), Lądek-Zdrój (miejsko-wiejska), Lewin Kłodzki (wiejska), Międzylesie (miejsko-wiejska), Nowa Ruda (miejsko-wiejska), Polanica-Zdrój (miejsko-wiejska), Radków (wiejska), Szczytna (wiejska), Stronie Śląskie (miejsko-wiejska)
DLE – powiat legnicki: gminy – Chojnów (miejsko-wiejska), Kunice (wiejska), Legnickie Pole (wiejska), Miłkowice (wiejska), Prochowice (miejsko-wiejska), Ruja (wiejska)
DLB – powiat lubański: gminy – Luban (miejska), Leśna (wiejska), Lubań (wiejska), Olszyna (wiejska), Platerówka (wiejska), Siekierczyn (wiejska), Świeradów-Zdrój (wiejska)
DLU – powiat lubiński: gminy – Lubin (wiejska), Rudna (wiejska), Ścinawa (wiejska)
DLW – powiat lwówecki: gminy – Lwówek Śląski (miejska), Gryfów Śląski (miejsko-wiejska), Lwówek Śląski (wiejska), Mirsk (wiejska), Wleń (wiejska)
DMI – powiat milicki: gminy – Milicz (miejska), Cieszków (wiejska), Krośnice (wiejska), Milicz (wiejska)
DOL – powiat oleśnicki: gminy – Oleśnica (miejska), Bierutów (miejsko-wiejska), Dobroszyce (wiejska), Dziadowa Kłoda (wiejska), Międzybórz (wiejska), Oleśnica (wiejska), Syców (miejsko-wiejska), Twardogóra (miejsko-wiejska)
DOA – powiat oławski: gminy – Oława (miejska), Domaniów (wiejska), Jelcz-Laskowice (wiejska), Oława (wiejska)
DPL – powiat polkowicki: gminy – Polkowice (miejska), Chocianów (miejsko-wiejska), Gaworzyce (wiejska), Grębocice (wiejska), Polkowice (wiejska), Przemków (wiejska), Radwanice (wiejska)
DSR – powiat średzki: gminy – Środa Śląska (miejska), Kostomłoty (wiejska), Malczyce (wiejska), Miękinia (wiejska), Udanin (wiejska)
DST – powiat strzeliński: gminy – Strzelin (miejska), Borów (wiejska), Kondratowice (wiejska), Przeworno (wiejska), Strzelin (wiejska), Wiązów (wiejska)
DSW – powiat świdnicki: gminy – Świebodzice (miejska), Dobromierz (wiejska), Jaworzyna Śląska (wiejska), Marcinowice (wiejska), Strzegom (wiejska), Świdnica (wiejska), Żarów (wiejska)
DTR – powiat trzebnicki: gminy – Trzebnica (miejska), Oborniki Śląskie (miejsko-wiejska), Prusice (wiejska), Wisznia Mała (wiejska), Zawonia (wiejska), Żmigród (wiejsko-wiejska)
DBA – powiat wałbrzyski: gminy – Boguszów-Gorce (miejska), Czarny Bór (wiejska), Głuszyca (wiejska), Mieroszów (wiejska), Stare Bogaczowice (wiejska), Szczawno-Zdrój (miejska), Walim (wiejska)
DWL – powiat wołowski: gminy – Wołów (miejska), Brzeg Dolny (miejsko-wiejska), Wińsko (wiejska), Wołów (wiejska)
DWR – powiat wrocławski: gminy – Siechnice (miejska), Czernica (wiejska), Długołęka (wiejska), Jordanów Śląski (wiejska), Kąty Wrocławskie (wiejska), Kobierzyce (wiejska), Mietków (wiejska), Sobótka (wiejska), Żórawina (wiejska)
DZA – powiat ząbkowicki: gminy – Ząbkowice Śląskie (miejska), Bardo (miejsko-wiejska), Ciepłowody (wiejska), Kamieniec Ząbkowicki (wiejska), Stoszowice (wiejska), Ząbkowice Śląskie (wiejska), Ziębice (miejsko-wiejska), Złoty Stok (miejsko-wiejska)
DZG – powiat zgorzelecki: gminy – Zgorzelec (miejska), Bogatynia (miejsko-wiejska), Pieńsk (wiejska), Węgliniec (wiejska), Zgorzelec (wiejska)
DZL – powiat złotoryjski: gminy – Złotoryja (miejska), Świerzawa (miejsko-wiejska), Warta Bolesławiecka (wiejska), Złotoryja (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa łódzkiego – E łódzkie

EP – Piotrków Trybunalski
ES – Skierniewice
EL – Łódź
EBE – powiat bełchatowski: gminy – Bełchatów (miejska), Kleszczów (wiejska), Kluki (wiejska), Rusiec (wiejska), Szczerców (wiejska), Zelów (wiejska)
EBR – powiat brzeziński: gminy – Brzeziny (miejska), Dmosin (wiejska), Jeżów (wiejska), Rogów (wiejska)
EKU – powiat kutnowski: gminy – Kutno (miejska), Bedlno (wiejska), Dąbrowice (wiejska), Krzyżanów (wiejska), Kutno (wiejska), Łanięta (wiejska), Nowe Ostrowy (wiejska), Oporów (wiejska), Strzelce (wiejska)
EOP – powiat opoczyński: gminy – Opoczno (miejska), Drzewica (miejsko-wiejska), Białaczów (wiejska), Mniszków (wiejska), Opoczno (wiejska), Paradyż (wiejska), Poświętne (wiejska), Sławno (wiejska)
EPA – powiat pabianicki: gminy – Pabianice (miejska), Dłutów (wiejska), Dobroń (wiejska), Ksawerów (wiejska), Lutomiersk (wiejska), Pabianice (wiejska)
EPJ – powiat pajęczański: gminy – Pajęczno (miejska), Działoszyn (miejsko-wiejska), Kiełczygłów (wiejska), Nowa Brzeźnica (wiejska), Pajęczno (wiejska), Rząśnia (wiejska), Siemkowice (wiejska), Strzelce Wielkie (wiejska), Sulmierzyce (wiejska)
EPI – powiat piotrkowski: gminy – Piotrków Trybunalski (miejska), Aleksandrów (wiejska), Czarnocin (wiejska), Gorzkowice (wiejska), Grabica (wiejska), Łęki Szlacheckie (wiejska), Moszczenica (wiejska), Ręczno (wiejska), Rozprza (wiejska), Sulejów (wiejska), Wolbórz (wiejska), Wola Krzysztoporska (wiejska)
EPD – powiat poddębicki: gminy – Poddębice (miejska), Dalików (wiejska), Poddębice (wiejska), Uniejów (wiejska), Wartkowice (wiejska), Zadzim (wiejska)
ERA – powiat radomszczański: gminy – Radomsko (miejska), Gidle (wiejska), Kobiele Wielkie (wiejska), Kodrąb (wiejska), Lgota Wielka (wiejska), Masłowice (wiejska), Przedbórz (wiejska), Radomsko (wiejska), Wielgomłyny (wiejska), Żytno (wiejska)
ERW – powiat rawski: gminy – Rawa Mazowiecka (miejska), Biała Rawska (wiejska), Cielądz (wiejska), Rawa Mazowiecka (wiejska), Regnów (wiejska), Sadkowice (wiejska)
ESI – powiat sieradzki: gminy – Sieradz (miejska), Błaszki (wiejska), Brąszewice (wiejska), Brzeźnio (wiejska), Burzenin (wiejska), Goszczanów (wiejska), Klonowa (wiejska), Sieradz (wiejska), Warta (wiejska), Wróblew (wiejska), Złoczew (wiejska)
ESK – powiat skierniewicki: gminy – Skierniewice (miejska), Bolimów (wiejska), Głuchów (wiejska), Godzianów (wiejska), Kowiesy (wiejska), Lipce Reymontowskie (wiejska), Maków (wiejska), Nowy Kawęczyn (wiejska), Skierniewice (wiejska)
ETM – powiat tomaszowski: gminy – Tomaszów Mazowiecki (miejska), Będków (wiejska), Budziszewice (wiejska), Czerniewice (wiejska), Inowłódz (wiejska), Łyszkowice (wiejska), Rzeczyca (wiejska), Tomaszów Mazowiecki (wiejska), Ujazd (wiejska)
EWI – powiat wieluński: gminy – Wieluń (miejska), Biała (wiejska), Czarnożyły (wiejska), Konopnica (wiejska), Mokrsko (wiejska), Ostrówek (wiejska), Pątnów (wiejska), Skomlin (wiejska), Wierzchlas (wiejska)
EWE – powiat wieruszowski: gminy – Wieruszów (miejska), Bolesławiec (wiejska), Czastary (wiejska), Galewice (wiejska), Lututów (wiejska), Sokolniki (wiejska), Wieruszów (wiejska)
EZD – powiat zduńskowolski: gminy – Zduńska Wola (miejska), Szadek (wiejska), Zapolice (wiejska), Zduńska Wola (wiejska)
EZG – powiat zgierski: gminy – Głowno (miejska), Ozorków (miejska), Stryków (wiejska), Zgierz (wiejska)
ELA – powiat łaski: gminy – Łask (miejska), Buczek (wiejska), Sędziejowice (wiejska), Widawa (wiejska), Wodzierady (wiejska), Łask (wiejska)
ELE – powiat łęczycki: gminy – Łęczyca (miejska), Daszyna (wiejska), Grabów (wiejska), Łęczyca (wiejska), Piątek (wiejska), Świnice Warckie (wiejska), Witonia (wiejska)
ELW – powiat łódzki wschodni: gminy – Rzgów (miejska), Andrespol (wiejska), Brójce (wiejska), Koluszki (wiejska), Nowosolna (wiejska), Rzgów (wiejska), Tuszyn (wiejska)
ELC – powiat łowicki: gminy – Łowicz (miejska), Bielawy (wiejska), Chąśno (wiejska), Domaniewice (wiejska), Kocierzew Południowy (wiejska), Kiernozia (wiejska), Łowicz (wiejska), Nieborów (wiejska), Zduny (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa lubuskiego – F lubuskie

FG – Gorzów Wielkopolski
FZ – Zielona Góra
FGW – powiat gorzowski: gminy – Gorzów Wielkopolski (miejska), Bogdaniec (wiejska), Deszczno (wiejska), Kłodawa (wiejska), Lubiszyn (wiejska), Santok (wiejska), Witnica (wiejska)
FKR – powiat krośnieński: gminy – Gubin (miejska), Bobrowice (wiejska), Dąbie (wiejska), Gubin (wiejska), Krosno Odrzańskie (wiejska)
FMI – powiat międzyrzecki: gminy – Międzyrzecz (miejska), Bledzew (wiejska), Międzyrzecz (wiejska), Przytoczna (wiejska), Pszczew (wiejska), Skwierzyna (wiejska), Trzciel (wiejska)
FNW – powiat nowosolski: gminy – Nowa Sól (miejska), Bytom Odrzański (wiejska), Kożuchów (wiejska), Kolsko (wiejska), Nowa Sól (wiejska), Nowe Miasteczko (wiejska), Otyń (wiejska), Siedlisko (wiejska)
FSD – powiat strzelecko-drezdenecki: gminy – Dobiegniew (wiejska), Drezdenko (wiejska), Strzelce Krajeńskie (wiejska), Zwierzyn (wiejska)
FSU – powiat sulęciński: gminy – Sulęcin (miejska), Krzeszyce (wiejska), Lubniewice (wiejska), Słońsk (wiejska), Sulęcin (wiejska), Torzym (wiejska)
FSW – powiat świebodziński: gminy – Świebodzin (miejska), Łagów (wiejska), Lubrza (wiejska), Świebodzin (wiejska), Szczaniec (wiejska), Zbąszynek (wiejska)
FSL – powiat słubicki: gminy – Słubice (miejska), Cybinka (wiejska), Górzyca (wiejska), Ośno Lubuskie (wiejska), Rzepin (wiejska), Słubice (wiejska)
FWS – powiat wschowski: gminy – Wschowa (miejska), Sława (wiejska), Szlichtyngowa (wiejska), Wschowa (wiejska)
FZG – powiat żagański: gminy – Żagań (miejska), Iłowa (wiejska), Małomice (wiejska), Niegosławice (wiejska), Szprotawa (wiejska), Żagań (wiejska)
FZA – powiat żarski: gminy – Żary (miejska), Brody (wiejska), Jasień (wiejska), Lipinki Łużyckie (wiejska), Lubsko (wiejska), Przewóz (wiejska), Trzebiel (wiejska), Tuplice (wiejska), Żary (wiejska)
FZI – powiat zielonogórski: gminy – Zielona Góra (miejska), Babimost (wiejska), Czerwieńsk (wiejska), Kargowa (wiejska), Nowogród Bobrzański (wiejska), Sulechów (wiejska), Świdnica (wiejska), Trzebiechów (wiejska), Zabór (wiejska), Zielona Góra (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa pomorskiego – G pomorskie

GD, XD – Gdańsk
GA – Gdynia
GSP – Sopot
GS – Słupsk
GBY – powiat bytowski: gminy – Bytów (miejska), Miastko (miejska), Bytów (wiejska), Czarna Dąbrówka (wiejska), Kołczygłowy (wiejska), Lipnica (wiejska), Miastko (wiejska), Studzienice (wiejska), Trzebielino (wiejska), Tuchomie (wiejska)
GCH – powiat chojnicki: gminy – Chojnice (miejska), Brusy (wiejska), Chojnice (wiejska), Czersk (wiejska), Konarzyny (wiejska)
GCZ – powiat człuchowski: gminy – Człuchów (miejska), Czarne (miejska), Człuchów (wiejska), Debrzno (wiejska), Koczała (wiejska), Przechlewo (wiejska), Rzeczenica (wiejska)
GDA – powiat gdański: gminy – Pruszcz Gdański (miejska), Cedry Wielkie (wiejska), Kolbudy (wiejska), Pruszcz Gdański (wiejska), Przywidz (wiejska), Suchy Dąb (wiejska), Trąbki Wielkie (wiejska)
GKA – powiat kartuski: gminy – Kartuzy (miejska), Żukowo (miejska), Chmielno (wiejska), Kartuzy (wiejska), Przodkowo (wiejska), Sierakowice (wiejska), Somonino (wiejska), Stężyca (wiejska), Sulęczyno (wiejska)
GKS – powiat kościerski: gminy – Kościerzyna (miejska), Dziemiany (wiejska), Karsin (wiejska), Kościerzyna (wiejska), Liniewo (wiejska), Lipusz (wiejska), Nowa Karczma (wiejska), Stara Kiszewa (wiejska)
GKW – powiat kwidzyński: gminy – Kwidzyn (miejska), Prabuty (miejska), Gardeja (wiejska), Kwidzyn (wiejska), Ryjewo (wiejska), Sadlinki (wiejska)
GLE – powiat lęborski: gminy – Lębork (miejska), Cewice (wiejska), Nowa Wieś Lęborska (wiejska), Wicko (wiejska), Łeba (wiejska)
GMB – powiat malborski: gminy – Malbork (miejska), Lichnowy (wiejska), Malbork (wiejska), Miłoradz (wiejska), Nowy Staw (wiejska)
GND – powiat nowodworski: gminy – Krynica Morska (miejska), Nowy Dwór Gdański (miejska), Ostaszewo (wiejska), Nowy Dwór Gdański (wiejska), Sztutowo (wiejska), Stegna (wiejska)
GPU – powiat pucki: gminy – Hel (miejska), Jastarnia (miejska), Puck (miejska), Władysławowo (miejska), Kosakowo (wiejska), Krokowa (wiejska), Puck (wiejska)
GST – powiat starogardzki: gminy – Starogard Gdański (miejska), Skórcz (miejska), Bobowo (wiejska), Kaliska (wiejska), Lubichowo (wiejska), Osiek (wiejska), Skarszewy (wiejska), Skórcz (wiejska), Smętowo Graniczne (wiejska), Starogard Gdański (wiejska), Zblewo (wiejska)
GSZ – powiat sztumski: gminy – Sztum (miejska), Dzierzgoń (wiejska), Mikołajki Pomorskie (wiejska), Stary Dzierzgoń (wiejska), Sztum (wiejska)
GSL – powiat słupski: gminy – Kępice (miejska), Ustka (miejska), Dębnica Kaszubska (wiejska), Damnica (wiejska), Główczyce (wiejska), Kobylnica (wiejska), Kępice (wiejska), Potęgowo (wiejska), Słupsk (wiejska), Smołdzino (wiejska)
GTC – powiat tczewski: gminy – Tczew (miejska), Gniew (miejska), Morzeszczyn (wiejska), Pelplin (wiejska), Subkowy (wiejska), Tczew (wiejska)
GWE – powiat wejherowski: gminy – Reda (miejska), Rumia (miejska), Wejherowo (miejska), Choczewo (wiejska), Gniewino (wiejska), Linia (wiejska), Luzino (wiejska), Łęczyce (wiejska), Szemud (wiejska), Wejherowo (wiejska)
GWO – powiat wejherowski: gminy – Reda (miejska), Rumia (miejska), Wejherowo (miejska), Choczewo (wiejska), Gniewino (wiejska), Linia (wiejska), Luzino (wiejska), Łęczyce (wiejska), Szemud (wiejska), Wejherowo (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa małopolskiego – K małopolskie

KR, KK, IK – Kraków
KN – Nowy Sącz
KT – Tarnów
KBA – powiat bocheński: gminy – Bochnia (miejska), Nowy Wiśnicz (miejska), Bochnia (wiejska), Drwinia (wiejska), Łapanów (wiejska), Rzezawa (wiejska), Trzciana (wiejska), Żegocina (wiejska)
KBR – powiat brzeski: gminy – Brzesko (miejska), Czchów (miejska), Borzęcin (wiejska), Brzesko (wiejska), Dębno (wiejska), Iwkowa (wiejska), Szczurowa (wiejska)
KCH – powiat chrzanowski: gminy – Chrzanów (miejska), Trzebinia (miejska), Alwernia (wiejska), Babice (wiejska), Chrzanów (wiejska), Libiąż (wiejska)
KDA – powiat dąbrowski: gminy – Dąbrowa Tarnowska (miejska), Bolesław (wiejska), Dąbrowa Tarnowska (wiejska), Gręboszów (wiejska), Mędrzechów (wiejska), Olesno (wiejska), Radgoszcz (wiejska), Szczucin (wiejska)
KGR – powiat gorlicki: gminy – Gorlice (miejska), Biecz (miejska), Bobowa (miejska), Gorlice (wiejska), Biecz (wiejska), Bobowa (wiejska), Lipinki (wiejska), Łużna (wiejska), Moszczenica (wiejska), Ropa (wiejska), Sękowa (wiejska)
KRA – powiat krakowski: gminy – Krzeszowice (miejska), Skawina (miejska), Słomniki (miejska), Sułoszowa (miejska), Świątniki Górne (miejska), Czernichów (wiejska), Igołomia-Wawrzeńczyce (wiejska), Jerzmanowice-Przeginia (wiejska), Kocmyrzów-Luborzyca (wiejska), Krzeszowice (wiejska), Liszki (wiejska), Michałowice (wiejska), Mogilany (wiejska), Skawina (wiejska), Słomniki (wiejska), Sułoszowa (wiejska), Świątniki Górne (wiejska), Wielka Wieś (wiejska), Zabierzów (wiejska), Zielonki (wiejska)
KLI – powiat limanowski: gminy – Limanowa (miejska), Mszana Dolna (miejska), Limanowa (wiejska), Dobra (wiejska), Jodłownik (wiejska), Kamienica (wiejska), Laskowa (wiejska), Łukowica (wiejska), Mszana Dolna (wiejska), Niedźwiedź (wiejska), Słopnice (wiejska), Tymbark (wiejska)
KMI – powiat miechowski: gminy – Miechów (miejska), Gołcza (wiejska), Książ Wielki (wiejska), Miechów (wiejska), Racławice (wiejska), Słaboszów (wiejska)
KMY – powiat myślenicki: gminy – Myślenice (miejska), Dobczyce (miejska), Lubień (wiejska), Myślenice (wiejska), Pcim (wiejska), Raciechowice (wiejska), Siepraw (wiejska), Sułkowice (wiejska), Tokarnia (wiejska), Wiśniowa (wiejska)
KNS – powiat nowosądecki: gminy – Stary Sącz (miejska), Chełmiec (wiejska), Gródek nad Dunajcem (wiejska), Grybów (wiejska), Kamionka Wielka (wiejska), Korzenna (wiejska), Krynica-Zdrój (wiejska), Łabowa (wiejska), Łącko (wiejska), Łososina Dolna (wiejska), Muszyna (wiejska), Nawojowa (wiejska), Piwniczna-Zdrój (wiejska), Podegrodzie (wiejska), Rytro (wiejska), Stary Sącz (wiejska)
KNT – powiat nowotarski: gminy – Nowy Targ (miejska), Szczawnica (miejska), Rabka-Zdrój (miejska), Czarny Dunajec (wiejska), Czorsztyn (wiejska), Jabłonka (wiejska), Krościenko nad Dunajcem (wiejska), Lipnica Wielka (wiejska), Łapsze Niżne (wiejska), Nowy Targ (wiejska), Ochotnica Dolna (wiejska), Raba Wyżna (wiejska), Spytkowice (wiejska), Szaflary (wiejska)
KOL – powiat olkuski: gminy – Olkusz (miejska), Bukowno (miejska), Wolbrom (miejska), Bolesław (wiejska), Klucze (wiejska), Olkusz (wiejska), Trzyciąż (wiejska)
KOS – powiat oświęcimski: gminy – Oświęcim (miejska), Brzeszcze (miejska), Chełmek (miejska), Kęty (miejska), Zator (miejska), Bieruń (wiejska), Chełm Śląski (wiejska), Goczałkowice-Zdrój (wiejska), Kęty (wiejska), Libiąż (wiejska), Osiek (wiejska), Oświęcim (wiejska), Polanka Wielka (wiejska), Przeciszów (wiejska)
KPR – powiat proszowicki: gminy – Proszowice (miejska), Koniusza (wiejska), Koszyce (wiejska), Nowe Brzesko (wiejska), Pałecznica (wiejska), Proszowice (wiejska), Radziemice (wiejska)
KSU – powiat suski: gminy – Sucha Beskidzka (miejska), Jordanów (miejska), Budzów (wiejska), Bystra-Sidzina (wiejska), Jordanów (wiejska), Maków Podhalański (wiejska), Stryszawa (wiejska), Zawoja (wiejska), Zembrzyce (wiejska)
KTA – powiat tarnowski: gminy – Tarnów (miejska), Ciężkowice (miejska), Ryglice (miejska), Tuchów (wiejska), Zakliczyn (wiejska), Żabno (wiejska), Gromnik (wiejska), Lisia Góra (wiejska), Pleśna (wiejska), Radłów (wiejska), Ryglice (wiejska), Rzepiennik Strzyżewski (wiejska), Skrzyszów (wiejska), Szerzyny (wiejska), Tuchów (wiejska), Wierzchosławice (wiejska), Wojnicz (wiejska), Zakliczyn (wiejska), Żabno (wiejska)
KTT – powiat tatrzański: gminy – Zakopane (miejska), Bukowina Tatrzańska (wiejska), Kościelisko (wiejska), Poronin (wiejska)
KWA – powiat wadowicki: gminy – Wadowice (miejska), Andrychów (miejska), Kalwaria Zebrzydowska (miejska), Sucha Beskidzka (wiejska), Brzeźnica (wiejska), Kalwaria Zebrzydowska (wiejska), Lanckorona (wiejska), Mucharz (wiejska), Spytkowice (wiejska), Stryszów (wiejska), Tomice (wiejska), Wadowice (wiejska), Wieprz (wiejska)
KWI – powiat wielicki: gminy – Wieliczka (miejska), Niepołomice (miejska), Biskupice (wiejska), Gdów (wiejska), Kłaj (wiejska), Niepołomice (wiejska), Wieliczka (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa lubelskiego – L lubelskie

LB – Biała Podlaska
LC – Chełm
LU – Lublin
LZ – Zamość
LBI – powiat bialski: gminy – Biała Podlaska (miejska), Terespol (miejska), Biała Podlaska (wiejska), Drelów (wiejska), Janów Podlaski (wiejska), Konstantynów (wiejska), Leśna Podlaska (wiejska), Łomazy (wiejska), Piszczac (wiejska), Rokitno (wiejska), Rossosz (wiejska), Sosnówka (wiejska), Terespol (wiejska), Tuczna (wiejska), Wisznice (wiejska), Zalesie (wiejska)
LBL – powiat biłgorajski: gminy – Biłgoraj (miejska), Aleksandrów (wiejska), Biłgoraj (wiejska), Biszcza (wiejska), Frampol (wiejska), Goraj (wiejska), Józefów (wiejska), Księżpol (wiejska), Łukowa (wiejska), Obsza (wiejska), Potok Górny (wiejska), Tarnogród (wiejska), Tereszpol (wiejska)
LCH – powiat chełmski: gminy – Rejowiec Fabryczny (miejska), Białopole (wiejska), Chełm (wiejska), Dorohusk (wiejska), Dubienka (wiejska), Kamień (wiejska), Leśniowice (wiejska), Rejowiec Fabryczny (wiejska), Ruda-Huta (wiejska), Siedliszcze (wiejska), Wierzbica (wiejska), Wojsławice (wiejska), Żmudź (wiejska)
LHR – powiat hrubieszowski: gminy – Hrubieszów (miejska), Dołhobyczów (wiejska), Horodło (wiejska), Hrubieszów (wiejska), Mircze (wiejska), Trzeszczany (wiejska), Uchanie (wiejska), Werbkowice (wiejska)
LJA – powiat janowski: gminy – Janów Lubelski (miejska), Batorz (wiejska), Chrzanów (wiejska), Dzwola (wiejska), Godziszów (wiejska), Janów Lubelski (wiejska), Modliborzyce (wiejska), Potok Wielki (wiejska)
LKR – powiat kraśnicki: gminy – Kraśnik (miejska), Annopol (wiejska), Dzierzkowice (wiejska), Gościeradów (wiejska), Kraśnik (wiejska), Szastarka (wiejska), Trzydnik Duży (wiejska), Urzędów (wiejska), Wilkołaz (wiejska), Zakrzówek (wiejska)
LKS – powiat krasnostawski: gminy – Krasnystaw (miejska), Kraśniczyn (wiejska), Krasnystaw (wiejska), Łopiennik Górny (wiejska), Nielisz (wiejska), Rudnik (wiejska), Siennica Różana (wiejska), Żółkiewka (wiejska)
LLB – powiat lubartowski: gminy – Lubartów (miejska), Kock (wiejska), Lubartów (wiejska), Michów (wiejska), Niedźwiada (wiejska), Ostrów Lubelski (wiejska), Serniki (wiejska)
LUB – powiat lubelski: gminy – Bełżyce (wiejska), Borzechów (wiejska), Bychawa (wiejska), Garbów (wiejska), Głusk (wiejska), Jabłonna (wiejska), Jastków (wiejska), Konopnica (wiejska), Krzczonów (wiejska), Niedrzwica Duża (wiejska), Niemce (wiejska), Strzyżewice (wiejska), Wojciechów (wiejska), Wólka (wiejska), Wysokie (wiejska), Zakrzew (wiejska), Żółkiewka (wiejska)
LOP – powiat opolski: gminy – Opole Lubelskie (miejska), Chodel (wiejska), Józefów nad Wisłą (wiejska), Karczmiska (wiejska), Łaziska (wiejska), Opole Lubelskie (wiejska), Poniatowa (wiejska), Wilków (wiejska)
LPA – powiat parczewski: gminy – Parczew (miejska), Dębowa Kłoda (wiejska), Jabłoń (wiejska), Milanów (wiejska), Parczew (wiejska), Podedwórze (wiejska), Siemień (wiejska), Sosnowica (wiejska)
LPU – powiat puławski: gminy – Puławy (miejska), Baranów (wiejska), Janowiec (wiejska), Kazimierz Dolny (wiejska), Karczmiska (wiejska), Końskowola (wiejska), Kurów (wiejska), Markuszów (wiejska), Nałęczów (wiejska), Puławy (wiejska), Wąwolnica (wiejska), Żyrzyn (wiejska)
LRA – powiat radzyński: gminy – Radzyń Podlaski (miejska), Borki (wiejska), Czemierniki (wiejska), Kąkolewnica Wschodnia (wiejska), Komarówka Podlaska (wiejska), Radzyń Podlaski (wiejska), Ulan-Majorat (wiejska), Wohyń (wiejska)
LRY – powiat rycki: gminy – Dęblin (miejska), Ryki (miejska), Kłoczew (wiejska), Nowodwór (wiejska), Ryki (wiejska), Stężyca (wiejska), Ułęż (wiejska)
LSW – powiat świdnicki: gminy – Piaski (miejska), Rybczewice (wiejska), Strzyżewice (wiejska), Trawniki (wiejska), Wilkołaz (wiejska)
LTM – powiat tomaszowski: gminy – Tomaszów Lubelski (miejska), Bełżec (wiejska), Jarczów (wiejska), Krynice (wiejska), Łaszczów (wiejska), Rachanie (wiejska), Susiec (wiejska), Telatyn (wiejska), Ternopil (wiejska), Tomaszów Lubelski (wiejska), Tyszowce (wiejska), Ulhówek (wiejska)
LWL – powiat włodawski: gminy – Włodawa (miejska), Hańsk (wiejska), Stary Brus (wiejska), Urszulin (wiejska), Włodawa (wiejska), Wyryki (wiejska)
LZA – powiat zamojski: gminy – Zamość (miejska), Grabowiec (wiejska), Krasnobród (wiejska), Łabunie (wiejska), Miączyn (wiejska), Nielisz (wiejska), Radecznica (wiejska), Sitno (wiejska), Skierbieszów (wiejska), Stary Zamość (wiejska), Sułów (wiejska), Szczebrzeszyn (wiejska), Zamość (wiejska)
LLE – powiat łęczyński: gminy – Łęczna (miejska), Cyców (wiejska), Ludwin (wiejska), Milejów (wiejska), Puchaczów (wiejska), Spiczyn (wiejska), Łęczna (wiejska)
LLU – powiat łukowski: gminy – Łuków (miejska), Adamów (wiejska), Krzywda (wiejska), Serokomla (wiejska), Stanin (wiejska), Stoczek Łukowski (wiejska), Wola Mysłowska (wiejska), Łuków (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa warmińsko-mazurskiego – N warmińsko-mazurskie

NE – Elbląg
NO – Olsztyn
NBA – powiat bartoszycki: gminy – Bartoszyce (miejska), Górowo Iławeckie (miejska), Bartoszyce (wiejska), Bisztynek (wiejska), Górowo Iławeckie (wiejska), Sępopol (wiejska)
NBR – powiat braniewski: gminy – Braniewo (miejska), Frombork (miejska), Pieniężno (wiejska), Lelkowo (wiejska), Płoskinia (wiejska), Wilczęta (wiejska)
NDZ – powiat działdowski: gminy – Działdowo (miejska), Lidzbark (wiejska), Rybno (wiejska), Iłowo-Osada (wiejska), Działdowo (wiejska)
NEB – powiat elbląski: gminy – Pasłęk (miejska), Tolkmicko (wiejska), Elbląg (wiejska), Gronowo Elbląskie (wiejska), Markusy (wiejska), Milejewo (wiejska), Młynary (wiejska), Pasłęk (wiejska), Rychliki (wiejska)
NEL – powiat ełcki: gminy – Ełk (miejska), Kalinowo (wiejska), Prostki (wiejska), Stare Juchy (wiejska), Ełk (wiejska)
NGI – powiat giżycki: gminy – Giżycko (miejska), Kruklanki (wiejska), Miłki (wiejska), Ryn (wiejska), Giżycko (wiejska)
NGO – powiat gołdapski: gminy – Gołdap (miejska), Banie Mazurskie (wiejska), Dubeninki (wiejska)
NIL – powiat iławski: gminy – Iława (miejska), Lubawa (wiejska), Susz (wiejska), Zalewo (wiejska), Iława (wiejska), Kisielice (wiejska)
NKE – powiat kętrzyński: gminy – Kętrzyn (miejska), Korsze (wiejska), Kętrzyn (wiejska), Reszel (wiejska), Srokowo (wiejska)
NLI – powiat lidzbarski: gminy – Lidzbark Warmiński (miejska), Dobre Miasto (wiejska), Kiwity (wiejska), Lidzbark Warmiński (wiejska), Lubomino (wiejska), Orneta (wiejska)
NMR – powiat mrągowski: gminy – Mrągowo (miejska), Mikołajki (wiejska), Mrągowo (wiejska), Piecki (wiejska), Sorkwity (wiejska)
NNI – powiat nidzicki: gminy – Nidzica (miejska), Janowiec Kościelny (wiejska), Kozłowo (wiejska), Nidzica (wiejska)
NNM – powiat nowomiejski: gminy – Nowe Miasto Lubawskie (miejska), Biskupiec (wiejska), Grodziczno (wiejska), Kurzętnik (wiejska), Nowe Miasto Lubawskie (wiejska)
NOE – powiat olecki: gminy – Olecko (miejska), Kowale Oleckie (wiejska), Wieliczki (wiejska)
NOL – powiat olsztyński: gminy – Barczewo (wiejska), Biskupiec (wiejska), Dobre Miasto (wiejska), Dywity (wiejska), Gietrzwałd (wiejska), Jonkowo (wiejska), Kolno (wiejska), Purda (wiejska), Stawiguda (wiejska), Świątki (wiejska)
NOS – powiat ostródzki: gminy – Ostróda (miejska), Dąbrówno (wiejska), Grunwald (wiejska), Łukta (wiejska), Małdyty (wiejska), Miłakowo (wiejska), Miłomłyn (wiejska), Morąg (wiejska), Ostróda (wiejska)
NPI – powiat piski: gminy – Pisz (miejska), Biała Piska (wiejska), Orzysz (wiejska), Pisz (wiejska), Ruciane-Nida (wiejska)
NSZ – powiat szczycieński: gminy – Szczytno (miejska), Dźwierzuty (wiejska), Jedwabno (wiejska), Pasym (wiejska), Rozogi (wiejska), Szczytno (wiejska), Świętajno (wiejska), Wielbark (wiejska)
NWE – powiat węgorzewski: gminy – Węgorzewo (miejska), Budry (wiejska), Pozezdrze (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa opolskiego – O opolskie

OP – Opole
OB – powiat brzeski: gminy – Brzeg (miejska), Grodków (wiejska), Lewin Brzeski (wiejska), Lubsza (wiejska), Olszanka (wiejska), Skarbimierz (wiejska)
OGL – powiat głubczycki: gminy – Głubczyce (miejska), Baborów (wiejska), Głubczyce (wiejska), Kietrz (wiejska)
OK – powiat kędzierzyńsko-kozielski: gminy – Kędzierzyn-Koźle (miejska), Cisek (wiejska), Pawłowiczki (wiejska), Polska Cerekiew (wiejska), Reńska Wieś (wiejska)
OKL – powiat kluczborski: gminy – Kluczbork (miejska), Byczyna (wiejska), Kluczbork (wiejska), Lasowice Wielkie (wiejska), Wołczyn (wiejska)
OKR – powiat krapkowicki: gminy – Krapkowice (miejska), Gogolin (wiejska), Krapkowice (wiejska), Strzeleczki (wiejska), Zdzieszowice (wiejska)
ONA – powiat namysłowski: gminy – Namysłów (miejska), Domaszowice (wiejska), Namysłów (wiejska), Pokój (wiejska), Wilków (wiejska)
ONY – powiat nyski: gminy – Nysa (miejska), Głuchołazy (wiejska), Kamiennik (wiejska), Korfantów (wiejska), Łambinowice (wiejska), Nysa (wiejska), Otmuchów (wiejska), Paczków (wiejska), Pakosławice (wiejska), Skoroszyce (wiejska)
OOL – powiat oleski: gminy – Dobrodzień (wiejska), Gorzów Śląski (wiejska), Olesno (wiejska), Praszka (wiejska), Radłów (wiejska), Rudniki (wiejska), Zębowice (wiejska)
OPO – powiat opolski: gminy – Niemodlin (wiejska), Dąbrowa (wiejska), Dobrzeń Wielki (wiejska), Komprachcice (wiejska), Murów (wiejska), Popielów (wiejska), Prószków (wiejska), Tułowice (wiejska), Turawa (wiejska)
OPR – powiat prudnicki: gminy – Prudnik (miejska), Biała (wiejska), Głogówek (wiejska), Lubrza (wiejska), Prudnik (wiejska)
OST – powiat strzelecki: gminy – Strzelce Opolskie (miejska), Izbicko (wiejska), Jemielnica (wiejska), Kolonowskie (wiejska), Leśnica (wiejska), Strzelce Opolskie (wiejska), Ujazd (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa wielkopolskiego – P wielkopolskie

PK – Kalisz
PN – Konin
PL – Leszno
PO, PY, MO – Poznań
PCH – powiat chodzieski: gminy – Chodzież (miejska), Budzyń (wiejska), Chodzież (wiejska), Margonin (wiejska), Szamocin (wiejska)
PCT – powiat czarnkowsko-trzcianecki: gminy – Czarnków (miejska), Trzcianka (miejska), Czarnków (wiejska), Drawsko (wiejska), Krzyż Wielkopolski (wiejska), Lubasz (wiejska), Połajewo (wiejska), Trzcianka (wiejska), Wieleń (wiejska)
PGN – powiat gnieźnieński: gminy – Gniezno (wiejska), Czerniejewo (wiejska), Gniezno (wiejska), Kłecko (wiejska), Łubowo (wiejska), Mieleszyn (wiejska), Niechanowo (wiejska), Trzemeszno (wiejska), Witkowo (wiejska)
PGS – powiat gostyński: gminy – Gostyń (miejska), Borek Wielkopolski (wiejska), Gostyń (wiejska), Krobia (wiejska), Pępowo (wiejska), Piaski (wiejska)
PGO – powiat grodziski: gminy – Grodzisk Wielkopolski (miejska), Kamieniec (wiejska), Granowo (wiejska), Grodzisk Wielkopolski (wiejska), Rakoniewice (wiejska)
PJA – powiat jarociński: gminy – Jarocin (miejska), Jaraczewo (wiejska), Jarocin (wiejska), Kotlin (wiejska), Żerków (wiejska)
PKA – powiat kaliski: gminy – Stawiszyn (wiejska), Blizanów (wiejska), Brzeziny (wiejska), Ceków-Kolonia (wiejska), Godziesze Wielkie (wiejska), Koźminek (wiejska), Lisków (wiejska), Mycielin (wiejska), Opatówek (wiejska), Stawiszyn (wiejska)
PKE – powiat kępiński: gminy – Kępno (miejska), Baranów (wiejska), Bralin (wiejska), Kępno (wiejska), Łęka Opatowska (wiejska), Rychtal (wiejska), Trzcinica (wiejska)
PKL – powiat kolski: gminy – Kłodawa (wiejska), Babiak (wiejska), Chodów (wiejska), Dąbie (wiejska), Grzegorzew (wiejska), Izbica Kujawska (wiejska), Kłodawa (wiejska), Kościelec (wiejska), Kraszewice (wiejska), Olszówka (wiejska)
PKN – powiat koniński: gminy – Golina (wiejska), Grodziec (wiejska), Kleczew (wiejska), Kramsk (wiejska), Krzymów (wiejska), Rzgów (wiejska), Skulsk (wiejska), Ślesin (wiejska), Sompolno (wiejska), Stare Miasto (wiejska), Wilczyn (wiejska)
PKS – powiat kościański: gminy – Kościan (miejska), Czempiń (wiejska), Gierałtów (wiejska), Krzywiń (wiejska), Śmigiel (wiejska)
PKR – powiat krotoszyński: gminy – Krotoszyn (miejska), Koźmin Wielkopolski (wiejska), Kobylin (wiejska), Krotoszyn (wiejska), Rozdrażew (wiejska), Sulmierzyce (wiejska), Zduny (wiejska)
PLE – powiat leszczyński: gminy – Rydzyna (wiejska), Krzemieniewo (wiejska), Lipno (wiejska), Osieczna (wiejska), Rydzyna (wiejska), Święciechowa (wiejska), Wijewo (wiejska), Włoszakowice (wiejska)
PMI – powiat międzychodzki: gminy – Międzychód (miejska), Kwilcz (wiejska), Międzychód (wiejska), Sieraków (wiejska)
PNT – powiat nowotomyski: gminy – Nowy Tomyśl (miejska), Kuślin (wiejska), Lwówek (wiejska), Miedzichowo (wiejska), Nowy Tomyśl (wiejska), Opalenica (wiejska), Zbąszyń (wiejska)
POB – powiat obornicki: gminy – Oborniki (miejska), Oborniki (wiejska), Rogoźno (wiejska), Ryczywół (wiejska)
POS – powiat ostrowski: gminy – Odolanów (wiejska), Nowe Skalmierzyce (wiejska), Ostrów Wielkopolski (wiejska), Przygodzice (wiejska), Raszków (wiejska), Sieroszewice (wiejska)
POT – powiat ostrzeszowski: gminy – Ostrzeszów (miejska), Czajków (wiejska), Doruchów (wiejska), Grabów nad Prosną (wiejska), Kraszewice (wiejska), Mikstat (wiejska), Ostrzeszów (wiejska)
PP – powiat pilski: gminy – Piła (miejska), Białośliwie (wiejska), Kaczory (wiejska), Łobżenica (wiejska), Szydłowo (wiejska), Ujście (wiejska), Wyrzysk (wiejska), Wysoka (wiejska)
PPL – powiat pleszewski: gminy – Pleszew (miejska), Chocz (wiejska), Czermin (wiejska), Dobrzyca (wiejska), Gizałki (wiejska), Pleszew (wiejska)PZ – powiat poznański: gminy – Buk (wiejska), Czerwonak (wiejska), Dopiewo (wiejska), Kostrzyn (wiejska), Kórnik (wiejska), Luboń (wiejska), Mosina (wiejska), Murowana Goślina (wiejska), Pobiedziska (wiejska), Rokietnica (wiejska), Stęszew (wiejska), Suchy Las (wiejska), Swarzędz (wiejska), Tarnowo Podgórne (wiejska)
PRA – powiat rawicki: gminy – Rawicz (miejska), Bojanowo (wiejska), Jutrosin (wiejska), Miejska Górka (wiejska), Pakosław (wiejska), Rawicz (wiejska)
PSR – powiat średzki: gminy – Środa Wielkopolska (miejska), Dominowo (wiejska), Krzykosy (wiejska), Nowe Miasto nad Wartą (wiejska), Środa Wielkopolska (wiejska), Zaniemyśl (wiejska)
PSE – powiat śremski: gminy – Śrem (miejska), Brodnica (wiejska), Dolsk (wiejska), Książ Wielkopolski (wiejska), Śrem (wiejska), Waliszewo (wiejska)
PSZ – powiat szamotulski: gminy – Szamotuły (miejska), Duszniki (wiejska), Kaźmierz (wiejska), Obrzycko (wiejska), Ostroróg (wiejska), Pniewy (wiejska), Szamotuły (wiejska), Wronki (wiejska)
PSL – powiat słupecki: gminy – Słupca (miejska), Lądek (wiejska), Orchowo (wiejska), Ostrowite (wiejska), Powidz (wiejska), Słupca (wiejska), Strzałkowo (wiejska)
PTU – powiat turecki: gminy – Turek (miejska), Brudzew (wiejska), Dobra (wiejska), Kawęczyn (wiejska), Malanów (wiejska), Przykona (wiejska), Tuliszków (wiejska), Turek (wiejska), Władysławów (wiejska)
PWA – powiat wągrowiecki: gminy – Wągrowiec (miejska), Damasławek (wiejska), Gołańcz (wiejska), Mieścisko (wiejska), Skoki (wiejska), Wapno (wiejska), Wągrowiec (wiejska)
PWL – powiat wolsztyński: gminy – Wolsztyn (miejska), Przemęt (wiejska), Siedlec (wiejska), Wolsztyn (wiejska)
PWR – powiat wrzesiński: gminy – Września (miejska), Kołaczkowo (wiejska), Miłosław (wiejska), Nekla (wiejska), Pyzdry (wiejska), Września (wiejska)
PZL – powiat złotowski: gminy – Złotów (miejska), Jastrowie (wiejska), Krajenka (wiejska), Lipka (wiejska), Okonek (wiejska), Tarnówka (wiejska), Złotów (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa podkarpackiego – R podkarpackie

RK – Krosno
RP – Przemyśl
RZ, YZ – Rzeszów
RT – Tarnobrzeg
RBI – powiat bieszczadzki: gminy – Ustrzyki Dolne (miejska), Cisna (wiejska), Lutowiska (wiejska), Solina (wiejska), Ustrzyki Dolne (wiejska)
RBR – powiat brzozowski: gminy – Brzozów (miejska), Domaradz (wiejska), Haczów (wiejska), Jasienica Rosielna (wiejska), Nozdrzec (wiejska)
RDE – powiat dębicki: gminy – Dębica (miejska), Brzostek (wiejska), Czarna (wiejska), Dębica (wiejska), Jodłowa (wiejska), Pilzno (wiejska), Żyraków (wiejska)
RJA – powiat jarosławski: gminy – Jarosław (miejska), Chłopice (wiejska), Jarosław (wiejska), Laszki (wiejska), Pawłosiów (wiejska), Radymno (wiejska), Roźwienica (wiejska), Wiązownica (wiejska)
RJS – powiat jasielski: gminy – Jasło (miejska), Brzyska (wiejska), Dębowiec (wiejska), Jasło (wiejska), Kołaczyce (wiejska), Krempna (wiejska), Nowy Żmigród (wiejska), Osiek Jasielski (wiejska), Skołyszyn (wiejska), Tarnowiec (wiejska)
RKL – powiat kolbuszowski: gminy – Kolbuszowa (miejska), Cmolas (wiejska), Dzikowiec (wiejska), Kolbuszowa (wiejska), Majdan Królewski (wiejska), Niwiska (wiejska), Raniżów (wiejska)
RKR – powiat krośnieński: gminy – Jedlicze (miejska), Dukla (wiejska), Iwonicz-Zdrój (wiejska), Jaśliska (wiejska), Korczyna (wiejska), Krościenko Wyżne (wiejska), Miejsce Piastowe (wiejska), Rymanów (wiejska), Wojaszówka (wiejska), Zaklików (wiejska), Żarnowiec (wiejska)
RLS – powiat leski: gminy – Lesko (miejska), Baligród (wiejska), Cisna (wiejska), Lesko (wiejska), Olszanica (wiejska), Solina (wiejska)
RLE – powiat leżajski: gminy – Leżajsk (miejska), Grodzisko Dolne (wiejska), Kuryłówka (wiejska), Leżajsk (wiejska), Nowa Sarzyna (wiejska)
RLU – powiat lubaczowski: gminy – Lubaczów (miejska), Cieszanów (wiejska), Horyniec-Zdrój (wiejska), Lubaczów (wiejska), Narol (wiejska), Oleszyce (wiejska), Stary Dzików (wiejska), Wielkie Oczy (wiejska)
RMI – powiat mielecki: gminy – Mielec (miejska), Borowa (wiejska), Czermin (wiejska), Gawłuszowice (wiejska), Mielec (wiejska), Padew Narodowa (wiejska), Przecław (wiejska), Radomyśl Wielki (wiejska), Tuszów Narodowy (wiejska), Wadowice Górne (wiejska)
RNI – powiat niżański: gminy – Ulanów (wiejska), Harasiuki (wiejska), Jarocin (wiejska), Jeżowe (wiejska), Krzeszów (wiejska), Nisko (wiejska), Pysznica (wiejska), Rudnik nad Sanem (wiejska), Ulanów (wiejska)
RPR – powiat przemyski: gminy – Bircza (wiejska), Dubiecko (wiejska), Fredropol (wiejska), Krasiczyn (wiejska), Krzywcza (wiejska), Medyka (wiejska), Orły (wiejska), Przemyśl (wiejska), Stubno (wiejska), Żurawica (wiejska)
RPZ – powiat przeworski: gminy – Kańczuga (wiejska), Przeworsk (wiejska), Sieniawa (wiejska), Tryńcza (wiejska), Zarzecze (wiejska)
RRS – powiat ropczycko-sędziszowski: gminy – Ropczyce (miejska), Sędziszów Małopolski (miejska), Iwierzyce (wiejska), Ostrów (wiejska), Wielopole Skrzyńskie (wiejska)
RZE – powiat rzeszowski: gminy – Błażowa (wiejska), Głogów Małopolski (wiejska), Krasne (wiejska), Lubenia (wiejska), Sokołów Małopolski (wiejska), Tyczyn (wiejska)
RSA – powiat sanocki: gminy – Sanok (miejska), Besko (wiejska), Bukowsko (wiejska), Komańcza (wiejska), Sanok (wiejska), Tyrawa Wołoska (wiejska), Zarszyn (wiejska)
RST – powiat stalowowolski: gminy – Stalowa Wola (miejska), Bojanów (wiejska), Pysznica (wiejska), Radomyśl nad Sanem (wiejska), Zaleszany (wiejska)
RSR – powiat strzyżowski: gminy – Strzyżów (miejska), Czudec (wiejska), Frysztak (wiejska), Niebylec (wiejska), Strzyżów (wiejska), Wiśniowa (wiejska)
RTA – powiat tarnobrzeski: gminy – Baranów Sandomierski (wiejska), Grębów (wiejska), Gorzyce (wiejska), Nowa Dęba (wiejska), Sandomierz (wiejska)
RLA – powiat łańcucki: gminy – Łańcut (miejska), Białobrzegi (wiejska), Czarna (wiejska), Łańcut (wiejska), Markowa (wiejska), Rakszawa (wiejska), Żołynia (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa śląskiego – S śląskie

SB – Bielsko-Biała
SY – Bytom
SH – Chorzów
SC – Częstochowa
SD – Dąbrowa Górnicza
SG – Gliwice
SJZ – Jastrzębie-Zdrój
SJ – Jaworzno
SK, IK – Katowice
SM – Mysłowice
SPI – Piekary Śląskie
SL – Ruda Śląska
SR – Rybnik
SI – Siemianowice Śląskie
SO – Sosnowiec
SW – Świętochłowice
ST – Tychy
SZ – Zabrze
SZO – Żory
SBE – powiat będziński: gminy – Będzin (miejska), Sławków (miejska), Mierzęcice (wiejska), Psary (wiejska), Siewierz (wiejska), Wojkowice (wiejska)
SBI – powiat bielski: gminy – Bestwina (wiejska), Buczkowice (wiejska), Czechowice-Dziedzice (wiejska), Jasienica (wiejska), Jaworze (wiejska), Kozy (wiejska), Porąbka (wiejska), Szczyrk (wiejska), Wilamowice (wiejska)
SBL – powiat bieruńsko-lędziński: gminy – Bieruń (miejska), Lędziny (miejska), Bojszowy (wiejska), Chełm Śląski (wiejska), Imielin (wiejska)
SCI – powiat cieszyński: gminy – Cieszyn (miejska), Ustroń (wiejska), Brenna (wiejska), Chybie (wiejska), Dębowiec (wiejska), Goleszów (wiejska), Hażlach (wiejska), Istebna (wiejska), Skoczów (wiejska), Strumień (wiejska), Wisła (wiejska), Zebrzydowice (wiejska)
SCZ – powiat częstochowski: gminy – Blachownia (wiejska), Dąbrowa Zielona (wiejska), Janów (wiejska), Kamienica Polska (wiejska), Kłomnice (wiejska), Koniecpol (wiejska), Konopiska (wiejska), Kruszyna (wiejska), Lelów (wiejska), Mstów (wiejska), Mykanów (wiejska), Olsztyn (wiejska), Poczesna (wiejska), Przyrów (wiejska), Rędziny (wiejska), Starcza (wiejska)
SGL – powiat gliwicki: gminy – Pyskowice (miejska), Gierałtowice (wiejska), Knurów (wiejska), Pilchowice (wiejska), Rudziniec (wiejska), Sośnicowice (wiejska), Toszek (wiejska), Wielowieś (wiejska)
SKL – powiat kłobucki: gminy – Kłobuck (miejska), Krzepice (miejska), Lipie (wiejska), Miedźno (wiejska), Opatów (wiejska), Panki (wiejska), Popów (wiejska), Przystajń (wiejska), Wręczyca Wielka (wiejska)
SLU – powiat lubliniecki: gminy – Lubliniec (miejska), Boronów (wiejska), Ciasna (wiejska), Herby (wiejska), Kochanowice (wiejska), Koszęcin (wiejska), Pawonków (wiejska), Woźniki (wiejska)
SMI – powiat mikołowski: gminy – Mikołów (miejska), Orzesze (miejska), Łaziska Górne (miejska), Wyry (miejska), Ornontowice (wiejska)
SMY – powiat myszkowski: gminy – Myszków (miejska), Koziegłowy (wiejska), Niegowa (wiejska), Poraj (wiejska), Włodowice (wiejska), Żarki (wiejska)
SPS – powiat pszczyński: gminy – Pszczyna (miejska), Goczałkowice-Zdrój (wiejska), Kobiór (wiejska), Miedźna (wiejska), Pawłowice (wiejska), Pszczyna (wiejska), Suszec (wiejska)
SRC – powiat raciborski: gminy – Racibórz (miejska), Krzyżanowice (wiejska), Kuźnia Raciborska (wiejska), Nędza (wiejska), Pietrowice Wielkie (wiejska), Rudnik (wiejska)
SRB – powiat rybnicki: gminy – Czerwionka-Leszczyny (miejska), Gaszowice (wiejska), Jejkowice (wiejska), Lyski (wiejska), Marklowice (wiejska), Świerklany (wiejska)
STA – powiat tarnogórski: gminy – Kalety (miejska), Miasteczko Śląskie (miejska), Radzionków (miejska), Tarnowskie Góry (miejska), Krupski Młyn (wiejska), Świerklaniec (wiejska), Tworóg (wiejska), Zbrosławice (wiejska)
SWD – powiat wodzisławski: gminy – Pszów (miejska), Radlin (miejska), Rydułtowy (miejska), Wodzisław Śląski (miejska), Godów (wiejska), Gorzyce (wiejska), Lubomia (wiejska), Marklowice (wiejska), Mszana (wiejska)
SWZ – powiat zawierciański: gminy – Zawiercie (miejska), Kroczyce (wiejska), Łazy (wiejska), Ogrodzieniec (wiejska), Pilica (wiejska), Szczekociny (wiejska), Włodowice (wiejska), Zawiercie (wiejska)
SZA – powiat zawierciański: gminy – Żarnowiec (wiejska), Irządze (wiejska), Kroczyce (wiejska), Łazy (wiejska), Ogrodzieniec (wiejska), Pilica (wiejska), Szczekociny (wiejska), Włodowice (wiejska), Zawiercie (wiejska)
SZY – powiat żywiecki: gminy – Żywiec (miejska), Czernichów (wiejska), Gilowice (wiejska), Jeleśnia (wiejska), Koszarawa (wiejska), Lipowa (wiejska), Łękawica (wiejska), Milówka (wiejska), Radziechowy-Wieprz (wiejska), Rajcza (wiejska), Świnna (wiejska), Ujsoły (wiejska), Węgierska Górka (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa świętokrzyskiego – T świętokrzyskie

TK – Kielce
TBU – powiat buski: gminy – Busko-Zdrój (miejska), Pacanów (miejska), Stopnica (miejska), Wiślica (miejska), Busko-Zdrój (wiejska), Gnojno (wiejska), Nowy Korczyn (wiejska), Pacanów (wiejska), Solec-Zdrój (wiejska), Stopnica (wiejska), Tuczępy (wiejska)
TJE – powiat jędrzejowski: gminy – Jędrzejów (miejska), Małogoszcz (miejska), Sędziszów (miejska), Jędrzejów (wiejska), Imielno (wiejska), Nagłowice (wiejska), Oksa (wiejska), Sędziszów (wiejska), Słupia (wiejska), Sobków (wiejska), Wodzisław (wiejska)
TKA – powiat kazimierski: gminy – Kazimierza Wielka (miejska), Bejsce (wiejska), Czarnocin (wiejska), Kazimierza Wielka (wiejska), Opatowiec (wiejska), Skalbmierz (wiejska)
TKI – powiat kielecki: gminy – Chęciny (miejska), Daleszyce (miejska), Bodzentyn (wiejska), Chęciny (wiejska), Chmielnik (wiejska), Daleszyce (wiejska), Górno (wiejska), Łagów (wiejska), Łopuszno (wiejska), Masłów (wiejska), Miedziana Góra (wiejska), Mniów (wiejska), Morawica (wiejska), Nowa Słupia (wiejska), Piekoszów (wiejska), Pierzchnica (wiejska), Raków (wiejska), Sitkówka-Nowiny (wiejska), Strawczyn (wiejska), Zagnańsk (wiejska)
TKN – powiat konecki: gminy – Końskie (miejska), Stąporków (miejska), Fałków (wiejska), Gowarczów (wiejska), Końskie (wiejska), Radoszyce (wiejska), Ruda Maleniecka (wiejska), Słupia Konecka (wiejska), Smyków (wiejska), Stąporków (wiejska)
TOP – powiat opatowski: gminy – Opatów (miejska), Ożarów (miejska), Baćkowice (wiejska), Iwaniska (wiejska), Lipnik (wiejska), Opatów (wiejska), Ożarów (wiejska), Sadowie (wiejska), Tarłów (wiejska), Wojciechowice (wiejska)
TOS – powiat ostrowiecki: gminy – Ostrowiec Świętokrzyski (miejska), Kunów (wiejska), Waśniów (wiejska)
TPI – powiat pińczowski: gminy – Działoszyce (miejska), Pińczów (miejska), Kije (wiejska), Michałów (wiejska), Pińczów (wiejska), Złota (wiejska)
TSA – powiat sandomierski: gminy – Sandomierz (miejska), Koprzywnica (miejska), Zawichost (miejska), Dwikozy (wiejska), Koprzywnica (wiejska), Klimontów (wiejska), Obrazów (wiejska), Samborzec (wiejska), Wilczyce (wiejska), Zawichost (wiejska)
TSK – powiat skarżyski: gminy – Skarżysko-Kamienna (miejska), Suchedniów (miejska), Bliżyn (wiejska), Łączna (wiejska), Skarżysko Kościelne (wiejska)
TST – powiat starachowicki: gminy – Starachowice (miejska), Brody (wiejska), Pawłów (wiejska), Wąchock (wiejska)
TSZ – powiat staszowski: gminy – Połaniec (miejska), Staszów (miejska), Bogoria (wiejska), Osiek (wiejska), Połaniec (wiejska), Rytwiany (wiejska), Staszów (wiejska), Szydłów (wiejska)
TLW – powiat włoszczowski: gminy – Włoszczowa (miejsko-wiejska), Krasocin (wiejska), Kluczewsko (wiejska), Secemin (wiejska), Radków (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa mazowieckiego – W mazowieckie

WO – Ostrołęka
WP – Płock
WR – Radom
WS – Siedlce
WB – Warszawa Bemowo
WA – Warszawa Białołęka
WD – Warszawa Bielany
WE – Warszawa Mokotów
WU – Warszawa Ochota
WH – Warszawa Praga-Północ
WF – Warszawa Praga-Południe
WW – Warszawa Rembertów, Wilanów, Włochy
WI – Warszawa Śródmieście
WJ – Warszawa Targówek
WK – Warszawa Ursus
WN – Warszawa Ursynów
WT – Warszawa Wawer
WX – Warszawa Wesoła, Żoliborz
WY – Warszawa Wola
WBR – powiat białobrzeski: gminy – Białobrzegi (miejsko-wiejska), Promna (wiejska), Stara Błotnica (wiejska), Stromiec (wiejska)
WCI – powiat ciechanowski: gminy – Ciechanów (miejska), Glinojeck (miejska), Ciechanów (wiejska), Glinojeck (wiejska), Gołymin-Ośrodek (wiejska), Grudusk (wiejska), Ojrzeń (wiejska), Opinogóra Górna (wiejska), Regimin (wiejska), Sońsk (wiejska)
WG – powiat garwoliński: gminy – Garwolin (miejska), Łaskarzew (miejska), Miastków Kościelny (wiejska), Maciejowice (wiejska), Łaskarzew (wiejska), Garwolin (wiejska), Borowie (wiejska), Górzno (wiejska), Pilawa (wiejska), Parysów (wiejska), Sobolew (wiejska), Trojanów (wiejska), Wilga (wiejska), Żelechów (miejsko-wiejska)
WGS – powiat gostyniński: gminy – Gostynin (miejska), Gostynin (wiejska), Pacyna (wiejska), Szczawin Kościelny (wiejska)
WGM – powiat grodziski: gminy – Grodzisk Mazowiecki (miejska), Jaktorów (miejsko-wiejska), Baranów (wiejska), Grodzisk Mazowiecki (wiejska), Żabia Wola (wiejska)
WGR – powiat grójecki: gminy – Grójec (miejska), Belsk Duży (wiejska), Chynów (wiejska), Grójec (wiejska), Jasieniec (wiejska), Mogielnica (miejsko-wiejska), Nowe Miasto nad Pilicą (miejsko-wiejska), Pniewy (wiejska), Warka (miejsko-wiejska)
WKZ – powiat kozienicki: gminy – Kozienice (miejska), Głowaczów (wiejska), Gniewoszów (wiejska), Grabów nad Pilicą (wiejska), Kozienice (wiejska), Magnuszew (wiejska), Sieciechów (wiejska)
WL – powiat legionowski: gminy – Legionowo (miejska), Jabłonna (wiejska), Legionowo (wiejska), Nieporęt (wiejska), Serock (miejsko-wiejska), Wieliszew (wiejska)
WLI – powiat lipski: gminy – Lipsko (miejska), Chotcza (wiejska), Lipsko (wiejska), Rzeczniów (wiejska), Sienno (wiejska), Solec nad Wisłą (wiejska)
WMA – powiat makowski: gminy – Maków Mazowiecki (miejska), Czerwonka (wiejska), Karniewo (wiejska), Krasnosielc (wiejska), Młynarze (wiejska), Płoniawy-Bramura (wiejska), Różan (miejsko-wiejska), Rzewnie (wiejska), Sypniewo (wiejska), Szelków (wiejska)
WM – powiat miński: gminy – Mińsk Mazowiecki (miejska), Kałuszyn (miejska), Cegłów (wiejska), Dębe Wielkie (wiejska), Dobre (wiejska), Halinów (wiejska), Jakubów (wiejska), Latowicz (wiejska), Mrozy (wiejska), Siennica (wiejska), Stanisławów (wiejska)
WML – powiat mławski: gminy – Mława (miejska), Dzierzgowo (wiejska), Lipowiec Kościelny (wiejska), Radzanów (wiejska), Strzegowo (wiejska), Szydłowo (wiejska), Wieczfnia Kościelna (wiejska), Wiśniewo (wiejska)
WND – powiat nowodworski: gminy – Nasielsk (miejska), Pomiechówek (wiejska), Czosnów (wiejska), Leoncin (wiejska), Nasielsk (wiejska), Nowy Dwór Mazowiecki (wiejska), Zakroczym (miejska)
WOR – powiat ostrowski: gminy – Ostrów Mazowiecka (miejska), Andrzejewo (wiejska), Boguty-Pianki (wiejska), Brok (miejska), Małkinia Górna (wiejska), Nur (wiejska), Ostrów Mazowiecka (wiejska), Stary Lubotyń (wiejska), Wąsewo (wiejska), Zaręby Kościelne (wiejska)
WOS – powiat ostrołęcki: gminy – Ostrołęka (miejska), Baranowo (wiejska), Czerwin (wiejska), Czarnia (wiejska), Goworowo (wiejska), Kadzidło (wiejska), Lelis (wiejska), Łyse (wiejska), Myszyniec (wiejska), Olszewo-Borki (wiejska), Rzekuń (wiejska), Troszyn (wiejska)
WOT – powiat otwocki: gminy – Józefów (miejska), Karczew (wiejska), Kołbiel (wiejska), Otwock (wiejska), Sobienie-Jeziory (wiejska), Wiązowna (wiejska)
WPI – powiat piaseczyński: gminy – Góra Kalwaria (miejska), Konstancin-Jeziorna (miejska), Piaseczno (miejska), Prażmów (wiejska), Tarczyn (wiejska), Piaseczno (wiejska)
WPR – powiat pruszkowski: gminy – Pruszków (miejska), Brwinów (wiejska), Michałowice (wiejska), Nadarzyn (wiejska), Piastów (miejska), Pruszków (wiejska), Raszyn (wiejska)
WPP – powiat pucki: gminy – Hel (miejska), Jastarnia (miejska), Puck (miejska), Władysławowo (miejska), Kosakowo (wiejska), Krokowa (wiejska), Puck (wiejska)
WPS – powiat płoński: gminy – Płońsk (miejska), Baboszewo (wiejska), Czerwińsk nad Wisłą (wiejska), Dzierzążnia (wiejska), Joniec (wiejska), Naruszewo (wiejska), Nowe Miasto (wiejska), Płońsk (wiejska), Raciąż (miejsko-wiejska), Sochocin (wiejska), Załuski (wiejska)
WPZ – powiat przasnyski: gminy – Przasnysz (miejska), Chorzele (miejsko-wiejska), Czernice Borowe (wiejska), Jednorożec (wiejska), Krzynowłoga Mała (wiejska), Krasne (wiejska), Przasnysz (wiejska)
WPY – powiat przysuski: gminy – Przysucha (miejska), Borkowice (wiejska), Gielniów (wiejska), Klwów (wiejska), Odrzywół (wiejska), Potworów (wiejska), Przysucha (wiejska), Rusinów (wiejska), Wieniawa (wiejska)
WPU – powiat pułtuski: gminy – Pułtusk (miejska), Gzy (wiejska), Obryte (wiejska), Pokrzywnica (wiejska), Pułtusk (wiejska), Świercze (wiejska), Winnica (wiejska), Zatory (wiejska)
WPL – powiat płocki: gminy – Gąbin (miejska), Bielsk (wiejska), Bodzanów (wiejska), Brudzeń Duży (wiejska), Bulkowo (wiejska), Drobin (miejsko-wiejska), Gąbin (wiejska), Łąck (wiejska), Mała Wieś (wiejska), Nowy Duninów (wiejska), Radzanowo (wiejska), Słubice (wiejska), Słupno (wiejska), Staroźreby (wiejska), Stara Biała (wiejska), Wyszogród (miejsko-wiejska)
WPN – powiat płoński: gminy – Płońsk (miejska), Baboszewo (wiejska), Czerwińsk nad Wisłą (wiejska), Dzierzążnia (wiejska), Joniec (wiejska), Naruszewo (wiejska), Nowe Miasto (wiejska), Płońsk (wiejska), Raciąż (miejsko-wiejska), Sochocin (wiejska), Załuski (wiejska)
WRA – powiat radomski: gminy – Pionki (miejska), Iłża (miejsko-wiejska), Gózd (wiejska), Iłża (wiejska), Jedlińsk (wiejska), Jedlnia-Letnisko (wiejska), Jastrzębia (wiejska), Kowala (wiejska), Pionki (wiejska), Przytyk (wiejska), Skaryszew (wiejska), Wierzbica (wiejska), Zakrzew (wiejska), Żyrów (wiejska)
WSI – powiat siedlecki: gminy – Siedlce (miejska), Domanice (wiejska), Korczew (wiejska), Kotuń (wiejska), Mokobody (wiejska), Paprotnia (wiejska), Przesmyki (wiejska), Siedlce (wiejska), Skórzec (wiejska), Suchożebry (wiejska), Wiśniew (wiejska), Wodynie (wiejska), Zbuczyn (wiejska)
WSE – powiat sierpecki: gminy – Sierpc (miejska), Gozdowo (wiejska), Mochowo (wiejska), Rościszewo (wiejska), Sierpc (wiejska), Szczutowo (wiejska), Zawidz (wiejska)
WSC – powiat sochaczewski: gminy – Sochaczew (miejska), Brochów (wiejska), Iłów (wiejska), Młodzieszyn (wiejska), Nowa Sucha (wiejska), Rybno (wiejska), Sochaczew (wiejska), Teresin (wiejska)
WSK – powiat sokołowski: gminy – Sokółka (miejska), Bielsk Podlaski (miejska), Czarna Białostocka (miejska), Dąbrowa Białostocka (miejska), Krynki (miejska), Michałowo (miejska), Supraśl (miejska), Szudziałowo (wiejska), Białystok (wiejska), Choroszcz (wiejska), Czarna Białostocka (wiejska), Dobrzyniewo Duże (wiejska), Gródek (wiejska), Juchnowiec Kościelny (wiejska), Krypno (wiejska), Łapy (wiejska), Michałowo (wiejska), Poświętne (wiejska), Supraśl (wiejska), Suraż (wiejska), Turośń Kościelna (wiejska), Wasilków (miejska), Zabłudów (miejska), Zawady (wiejska)
WSZ – powiat szydłowiecki: gminy – Szydłowiec (miejska), Chlewiska (wiejska), Jastrząb (wiejska), Mirów (wiejska), Orońsko (wiejska), Szydłowiec (wiejska)
WZ – powiat warszawski zachodni: gminy – Błonie (miejska), Łomianki (miejska), Ożarów Mazowiecki (miejska), Błonie (wiejska), Izabelin (wiejska), Kampinos (wiejska), Leszno (wiejska), Stare Babice (wiejska)
WWE – powiat węgrowski: gminy – Węgrów (miejska), Grębków (wiejska), Korytnica (wiejska), Liw (wiejska), Łochów (wiejska), Miedzna (wiejska), Sadowne (wiejska), Stoczek (wiejska), Wierzbno (wiejska)
WWL – powiat wołomiński: gminy – Tłuszcz (miejska), Wołomin (miejska), Jadów (wiejska), Klembów (wiejska), Kobyłka (wiejska), Poświętne (wiejska), Radzymin (wiejska), Strachówka (wiejska), Wołomin (wiejska), Ząbki (miejska), Zielonka (miejska)
WWY – powiat wyszkowski: gminy – Wyszków (miejska), Brańszczyk (wiejska), Długosiodło (wiejska), Rząśnik (wiejska), Somianka (wiejska), Wyszków (wiejska), Zabrodzie (wiejska)
WZA – powiat zambrowski: gminy – Zambrów (miejska), Kołaki Kościelne (wiejska), Rutki (wiejska), Szumowo (wiejska), Zambrów (wiejska)
WZU – powiat żuromiński: gminy – Żuromin (miejska), Bieżuń (wiejska), Kuczbork-Osada (wiejska), Lutocin (wiejska), Siemiątkowo (wiejska), Żuromin (wiejska)
WZY – powiat żyrardowski: gminy – Żyrardów (miejska), Mszczonów (wiejska), Puszcza Mariańska (wiejska), Radziejowice (wiejska), Wiskitki (wiejska)
WZW – powiat żuławski: gminy – Kwidzyn (miejska), Malbork (miejska), Nowy Dwór Gdański (miejska), Nowy Staw (miejska), Sztum (miejska), Tczew (miejska), Gniew (wiejska), Kwidzyn (wiejska), Malbork (wiejska), Nowy Dwór Gdański (wiejska), Nowy Staw (wiejska), Pelplin (wiejska), Sztum (wiejska), Tczew (wiejska)

Tablice rejestracyjne województwa zachodniopomorskiego – Z zachodniopomorskie

ZK – Koszalin
ZSW – Świnoujście
ZS – Szczecin
ZZ – Szczecin
ZBI – powiat białogardzki: gminy – Białogard (miejska), Białogard (wiejska), Karlino (miejska), Tychowo (wiejska)
ZCH – powiat choszczeński: gminy – Choszczno (miejska), Bierzwnik (wiejska), Choszczno (wiejska), Drawno (wiejska), Krzęcin (wiejska), Pełczyce (wiejska), Recz (wiejska)
ZDR – powiat drawski: gminy – Czaplinek (miejska), Drawsko Pomorskie (miejska), Kalisz Pomorski (miejska), Złocieniec (miejska), Czaplinek (wiejska), Drawsko Pomorskie (wiejska), Ostrowice (wiejska), Wierzchowo (wiejska), Złocieniec (wiejska)
ZGL – powiat goleniowski: gminy – Goleniów (miejska), Nowogard (miejska), Maszewo (wiejska), Nowogard (wiejska), Osina (wiejska), Przybiernów (wiejska), Stepnica (wiejska)
ZGY – powiat gryficki: gminy – Gryfice (miejska), Trzebiatów (miejska), Brojce (wiejska), Karnice (wiejska), Rewal (wiejska)
ZGR – powiat gryfiński: gminy – Gryfino (miejska), Chojna (wiejska), Gryfino (wiejska), Mieszkowice (wiejska), Trzcińsko-Zdrój (wiejska), Widuchowa (wiejska)
ZKA – powiat kamieński: gminy – Kamień Pomorski (miejska), Międzyzdroje (wiejska), Wolin (wiejska), Świerzno (wiejska)
ZKO – powiat koszaliński: gminy – Sianów (wiejska), Będzino (wiejska), Biesiekierz (wiejska), Bobolice (wiejska), Manowo (wiejska), Mielno (wiejska), Polanów (wiejska), Sianów (wiejska)
ZKL – powiat kołobrzeski: gminy – Kołobrzeg (miejska), Dygowo (wiejska), Gościno (wiejska), Rymań (wiejska), Siemyśl (wiejska), Ustronie Morskie (wiejska)
ZMY – powiat myśliborski: gminy – Myślibórz (miejska), Barlinek (wiejska), Boleszkowice (wiejska), Dębno (wiejska), Myślibórz (wiejska), Nowogródek Pomorski (wiejska)
ZPL – powiat policki: gminy – Police (miejska), Dobra (wiejska), Kołbaskowo (wiejska), Nowe Warpno (wiejska), Police (wiejska)
ZPY – powiat pyrzycki: gminy – Pyrzyce (miejska), Lipiany (wiejska), Przelewice (wiejska), Pyrzyce (wiejska), Warnice (wiejska)
ZST – powiat stargardzki: gminy – Stargard (miejska), Chociwel (wiejska), Dobrzany (wiejska), Dolice (wiejska), Ińsko (wiejska), Kobylanka (wiejska), Marianowo (wiejska), Stara Dąbrowa (wiejska), Stargard (wiejska), Suchań (wiejska)
ZSD – powiat świdwiński: gminy – Świdwin (miejska), Połczyn-Zdrój (wiejska), Rąbino (wiejska), Sławoborze (wiejska), Świdwin (wiejska)
ZSZ – powiat szczecinecki: gminy – Szczecinek (miejska), Barwice (wiejska), Biały Bór (wiejska), Borne Sulinowo (wiejska), Grzmiąca (wiejska), Szczecinek (wiejska)
ZSL – powiat sławieński: gminy – Darłowo (miejska), Sławno (miejska), Darłowo (wiejska), Malechowo (wiejska), Postomino (wiejska), Sławno (wiejska)
ZWA – powiat wałecki: gminy – Wałcz (miejska), Człopa (wiejska), Mirosławiec (wiejska), Tuczno (wiejska), Wałcz (wiejska)
ZLO – powiat łobeski: gminy – Łobez (miejska), Dobra (wiejska), Radowo Małe (wiejska), Resko (wiejska), Węgorzyno (wiejska)










Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Czym są „wyścigi słoni” na drogach?

Wyścigi słoni, choć określenie brzmi nieco humorystycznie, odnoszą się do poważnego problemu…

Drabina do cystern – kompleksowa obsługa pojazdów wielkogabarytowych

Czy wiesz, że branża TSL w Polsce generuje 6% PKB? Szacuje się,…

Kredyt hipoteczny dla kierowcy zawodowego na dietach – co warto wiedzieć?

Dochód przy kredycie hipotecznym jest podstawową kwestią, od której zależy zdolność kredytowa.…

W jaki sposób zorganizować międzynarodowy transport chłodniczy, który będzie bezpieczny dla przewożonego ładunku?

Organizacja międzynarodowego transportu chłodniczego jest kluczowa dla bezpieczeństwa i zachowania jakości przewożonych…