Drabina do obsługi cystern - KRAUSE

Czy wiesz, że branża TSL w Polsce generuje 6% PKB? Szacuje się, że w tym sektorze zatrudnionych jest ponad 950 tys. osób, co świadczy o wysokim znaczeniu na rynku pracy [1]. Mówiąc o spedycji oraz logistyce wiele osób ma na myśli przewożenie produktów między państwami z pomocą samochodów ciężarowych. Na tym jednak świat transportu się nie kończy – w wielu przypadkach w transporcie korzysta się z naczep typu silos. Zatem niezbędna jest bezpieczna i komfortowa obsługa cysterny. Dowiedz się więcej o drabinie do cystern – konstrukcji przeznaczonej dla profesjonalistów w swoim fachu.

Z czym wiąże się obsługa cysterny spożywczej i chemicznej?

Cysterna to specjalistyczny pojazd nie tylko o charakterystycznym kształcie, ale również specyficznym przeznaczeniu. Ze względu na swoją nietypową budowę umożliwia przewożenie paliw ciekłych i gazowych, chemikaliów oraz płynnych substancji przeznaczonych do konsumpcji. To typowy sposób transportu między innymi dla branży spożywczej, chemicznej oraz paliwowej.

Obsługa cysterny wiąże się z wysoką odpowiedzialnością. Kierowaniem tego typu pojazdem o niestandardowych gabarytach wymaga doświadczenia, wiedzy oraz skupienia. Zadbać trzeba nie tylko o przewożone towary, ale również bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w kontekście obsługi cysterny spożywczej i chemicznej, jest sama budowa pojazdu. Wzrok pada przede wszystkim na cylindryczny kształt, ale z perspektywy pracownika najważniejsza jest jego wysokość. Przeważnie klapa załadunkowa znajduje się na samej górze, więc, aby wypełnić lub opróżnić zbiornik, pracownik wykonuje swoją pracę ok. 3 m nad podłożem.

Nie można także zapominać o przewożonych produktach. Aby transportowanie artykułów spożywczych było bezpieczne, bardzo ważne jest regularne mycie cystern od środka. Tylko w ten sposób zapewnić można zachowanie jakości przewożonej żywności. Jest to tak samo ważne w branży chemicznej – zmieszanie ze sobą różnych próbek może negatywnie wpłynąć na środowiska naturalne.

Bez profesjonalnego wyposażenia nie ma mowy o prawidłowym załadunku cysterny. Do tego służą specjalistyczne konstrukcje, a pionierem wśród ich producentów jest firma KRAUSE.

Jakie dodatkowe wyposażenie cystern ułatwia pracę specjalistów?

Korzystanie z cysterny wiąże się nie tylko z umiejętnym prowadzeniem pojazdu, ale również pracą na wysokości. Aby było to możliwe, marka KRAUSE zaprojektowała innowacyjne rozwiązanie, jakim jest drabina do cystern. To specjalistyczna konstrukcja wolnostojąca jezdna wyposażona w kółka, które umożliwiają przesuwanie sprzętu. Cechą charakterystyczną z perspektywy budowy jest daleko wysunięta platforma robocza – w ten sposób podstawa drabiny nie musi być wprowadzona pod pojazd wielkogabarytowy.

Dlaczego korzystanie z drabiny do obsługi cysterny zapewnia bezpieczeństwo w trakcie prac na wysokości? Wszystko za sprawą obustronnych poręczy, wysuniętego kosza w wersji okrągłej lub narożnej oraz profilowanych szczebli zespawanych z podłużnicą. Wysoką ochronę gwarantują też dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają zmianie pozycji drabiny do cystern, a także niespodziewanym ześlizgnięciem się z jej górnej części.

Konstrukcja jest nie tylko mobilna oraz bezpieczna, ale także uniwersalna. KRAUSE dostarcza całość w złożonych podzespołach, co umożliwia szybki oraz sprawny montaż. Z drabiny można niemalże od razu korzystać i przejść do działania – ciężarek balastowy również jest w zestawie.

Kiedy przydaje się drabina do cystern?

Pojazdy wielkogabarytowe wymagają specjalistycznych konstrukcji, aby można było z nich korzystać w prawidłowy sposób. Obsługa cysterny spożywczej czy też chemicznej jest specyficzna pod wieloma względami – w końcu chodzi o bezpieczeństwo pracowników w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, środowiska w momencie transportu, a czasem także konsumentów, do których docierają dane produkty.

Drabina do cystern okazuje się niezwykle przydatna podczas:

  • załadunku oraz rozładunku,
  • pobierania próbek,
  • konserwacji sprzętu,
  • serwisowania pojazdu,
  • mycia cysterny.

Czyszczenie oraz sprawdzanie prawidłowości funkcjonowania musi się odbywać w sposób regularny i konsekwentny. Z pomocą drabiny do cysterny firmy KRAUSE można takie działania zaplanować w każdym momencie. Podest roboczy mierzący 500×900 mm jest wygodny oraz komfortowy. Wysokość sprzętu da się łatwo regulować o 280 mm, czyli co szczebel, ze względu na wbudowane korby oraz zębatki – wymaga to niewiele wysiłku mimo gabarytów całości. Sama zębatka jest prosta w konserwacji, ponieważ nie da się jej przekręcić ani zerwać łańcucha.

Marka KRAUSE wychodzi naprzeciw potrzebom branży TSL, oferując również wyposażenie cystern dostosowane do indywidualnych potrzeb – Twoja firma również może działać w zgodzie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

[1] https://spotos.eu/pl/blog/tsl-wszystko-co-musisz-wiedziec

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Tachografy inteligentne II generacji – jak zmieniają branżę transportową?

Wprowadzenie obowiązkowego korzystania z tachografów inteligentnych drugiej generacji drugiej wersji (G2V2) oznacza…

Czym są „wyścigi słoni” na drogach?

Wyścigi słoni, choć określenie brzmi nieco humorystycznie, odnoszą się do poważnego problemu…

Kredyt hipoteczny dla kierowcy zawodowego na dietach – co warto wiedzieć?

Dochód przy kredycie hipotecznym jest podstawową kwestią, od której zależy zdolność kredytowa.…

W jaki sposób zorganizować międzynarodowy transport chłodniczy, który będzie bezpieczny dla przewożonego ładunku?

Organizacja międzynarodowego transportu chłodniczego jest kluczowa dla bezpieczeństwa i zachowania jakości przewożonych…