Drabina do obsługi cystern - KRAUSE

Czy wiesz, że branża TSL w Polsce generuje 6% PKB? Szacuje się, że w tym sektorze zatrudnionych jest ponad 950 tys. osób, co świadczy o wysokim znaczeniu na rynku pracy [1]. Mówiąc o spedycji oraz logistyce wiele osób ma na myśli przewożenie produktów między państwami z pomocą samochodów ciężarowych. Na tym jednak świat transportu się nie kończy – w wielu przypadkach w transporcie korzysta się z naczep typu silos. Zatem niezbędna jest bezpieczna i komfortowa obsługa cysterny. Dowiedz się więcej o drabinie do cystern – konstrukcji przeznaczonej dla profesjonalistów w swoim fachu.

Z czym wiąże się obsługa cysterny spożywczej i chemicznej?

Cysterna to specjalistyczny pojazd nie tylko o charakterystycznym kształcie, ale również specyficznym przeznaczeniu. Ze względu na swoją nietypową budowę umożliwia przewożenie paliw ciekłych i gazowych, chemikaliów oraz płynnych substancji przeznaczonych do konsumpcji. To typowy sposób transportu między innymi dla branży spożywczej, chemicznej oraz paliwowej.

Obsługa cysterny wiąże się z wysoką odpowiedzialnością. Kierowaniem tego typu pojazdem o niestandardowych gabarytach wymaga doświadczenia, wiedzy oraz skupienia. Zadbać trzeba nie tylko o przewożone towary, ale również bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu.

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę w kontekście obsługi cysterny spożywczej i chemicznej, jest sama budowa pojazdu. Wzrok pada przede wszystkim na cylindryczny kształt, ale z perspektywy pracownika najważniejsza jest jego wysokość. Przeważnie klapa załadunkowa znajduje się na samej górze, więc, aby wypełnić lub opróżnić zbiornik, pracownik wykonuje swoją pracę ok. 3 m nad podłożem.

Nie można także zapominać o przewożonych produktach. Aby transportowanie artykułów spożywczych było bezpieczne, bardzo ważne jest regularne mycie cystern od środka. Tylko w ten sposób zapewnić można zachowanie jakości przewożonej żywności. Jest to tak samo ważne w branży chemicznej – zmieszanie ze sobą różnych próbek może negatywnie wpłynąć na środowiska naturalne.

Bez profesjonalnego wyposażenia nie ma mowy o prawidłowym załadunku cysterny. Do tego służą specjalistyczne konstrukcje, a pionierem wśród ich producentów jest firma KRAUSE.

Jakie dodatkowe wyposażenie cystern ułatwia pracę specjalistów?

Korzystanie z cysterny wiąże się nie tylko z umiejętnym prowadzeniem pojazdu, ale również pracą na wysokości. Aby było to możliwe, marka KRAUSE zaprojektowała innowacyjne rozwiązanie, jakim jest drabina do cystern. To specjalistyczna konstrukcja wolnostojąca jezdna wyposażona w kółka, które umożliwiają przesuwanie sprzętu. Cechą charakterystyczną z perspektywy budowy jest daleko wysunięta platforma robocza – w ten sposób podstawa drabiny nie musi być wprowadzona pod pojazd wielkogabarytowy.

Dlaczego korzystanie z drabiny do obsługi cysterny zapewnia bezpieczeństwo w trakcie prac na wysokości? Wszystko za sprawą obustronnych poręczy, wysuniętego kosza w wersji okrągłej lub narożnej oraz profilowanych szczebli zespawanych z podłużnicą. Wysoką ochronę gwarantują też dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają zmianie pozycji drabiny do cystern, a także niespodziewanym ześlizgnięciem się z jej górnej części.

Konstrukcja jest nie tylko mobilna oraz bezpieczna, ale także uniwersalna. KRAUSE dostarcza całość w złożonych podzespołach, co umożliwia szybki oraz sprawny montaż. Z drabiny można niemalże od razu korzystać i przejść do działania – ciężarek balastowy również jest w zestawie.

Kiedy przydaje się drabina do cystern?

Pojazdy wielkogabarytowe wymagają specjalistycznych konstrukcji, aby można było z nich korzystać w prawidłowy sposób. Obsługa cysterny spożywczej czy też chemicznej jest specyficzna pod wieloma względami – w końcu chodzi o bezpieczeństwo pracowników w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych, środowiska w momencie transportu, a czasem także konsumentów, do których docierają dane produkty.

Drabina do cystern okazuje się niezwykle przydatna podczas:

  • załadunku oraz rozładunku,
  • pobierania próbek,
  • konserwacji sprzętu,
  • serwisowania pojazdu,
  • mycia cysterny.

Czyszczenie oraz sprawdzanie prawidłowości funkcjonowania musi się odbywać w sposób regularny i konsekwentny. Z pomocą drabiny do cysterny firmy KRAUSE można takie działania zaplanować w każdym momencie. Podest roboczy mierzący 500×900 mm jest wygodny oraz komfortowy. Wysokość sprzętu da się łatwo regulować o 280 mm, czyli co szczebel, ze względu na wbudowane korby oraz zębatki – wymaga to niewiele wysiłku mimo gabarytów całości. Sama zębatka jest prosta w konserwacji, ponieważ nie da się jej przekręcić ani zerwać łańcucha.

Marka KRAUSE wychodzi naprzeciw potrzebom branży TSL, oferując również wyposażenie cystern dostosowane do indywidualnych potrzeb – Twoja firma również może działać w zgodzie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

[1] https://spotos.eu/pl/blog/tsl-wszystko-co-musisz-wiedziec

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Ceny paliw w Europie – lipiec 2024 – średnie ceny benzyny i ON na stacjach

Sprawdź aktualne ceny paliw – aktualizacja: 18/07/2024 Ile kosztuje paliwo w Europie?…

Zamów kuriera do odbioru paczki z domu – wygodne rozwiązania dla zapracowanych

Stanie w długich kolejkach, żeby nadać paczkę? To już przeszłość. Firmy kurierskie…

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat rozliczania podatku VAT w firmie transportowej?

Rozliczanie podatku VAT w firmie transportowej może być skomplikowane i czasochłonne. Szczególnie…

Opłaty za parkowanie – jak nie przepłacić?

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przepłacić za parking dla swojej ciężarówki? Jeśli…