Internet mobilny w Niemczech

Dla kierowców ciężarówek przemierzających terytorium Niemiec, dobry mobilny Internet jest na wagę złota. Nawigacja dla ciężarówek, bieżące informacje o warunkach na drogach, rozmowa video z rodziną lub obejrzenie serialu w przerwie od pracy – do tego wszystkiego potrzebny jest mobilny Internet. Mimo wielu krajowych ofert z bezpłatnym roamingiem w UE od polskich operatorów, nie zawsze są one wystarczające. W tym artykule przyjrzymy się alternatywom dostępnym na niemieckim rynku, tak abyś mógł znaleźć dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Mobilny Internet w Niemczech – Datentarif

W Niemczech działa kilkunastu operatorów oferujących mobilny Internet tzw. Datentarif – czyli otrzymujesz dostęp do Internetu – pakietu danych, jednak nie wykonasz z tej karty SIM połączeń wychodzących. Czasami jest to możliwe, jednak takie połączenia są bardzo drogie i są po prostu dla Ciebie nieopłacalne.

Oferta tego typu pozwala na korzystanie ze stabilnego transferu danych, co gwarantuje ciągłą łączność oraz brak dodatkowych opłat za przekroczenie limitów. Internet po prostu zwolni w momencie, gdy zbliżysz się do końca transferu danych.

Datentarif Niemcy – prepaid

OPERATORNAZWA PAKIETUTRANSFERCENA W EUR/m-c
LebaraData 3XL50 GB79,99 €
LebaraData XXL25 GB49,99 €
LebaraData XL20 GB29,99 €
LebaraData L10,5 GB19,99 €

Datentarif Niemcy – abonamenty

OPERATORNAZWA PAKIETUTRANSFERCENA W EUR/m-c
O2O2 my Data L60 GB29,99 €
O2O2 my Data M20 GB19,99 €
O2O2 my Data S3 GB9,99 €
TelekomMagentaMobil Data L Flex25 GB29,95 €
TelekomMagentaMobil Data M Flex10 GB19,95 €
TelekomMagentaMobil Data S Flex5 GB14,95 €
SmartmobilLTE 22GB22 GB19,99 €
SmartmobilLTE 15 GB15 GB14,99 €
SmartmobilLTE 20GB6 GB9,99 €
KlarmobilDATEN FLAT 10 GB LTE10 GB11,99 €
KlarmobilDATEN FLAT 5 GB LTE5 GB5,99 €
Simplytel22 GB LTE22 GB19,99 €
Simplytel15 GB LTE15 GB14,99 €
Simplytel6 GB LTE6 GB9,99 €
Simplytel1 GB LTE1 GB4,99 €
CongstarDaten L16 GB22 €
CongstarDaten M8 GB16 €
CongstarDaten S4 GB10 €

Porównanie: mobilny Internet w Niemczech na kartę kontra abonament

Na rynku dostępne są zarówno plany na kartę, jak i abonamentowe, które różnią się między sobą pod względem dostępnych planów oraz kosztów.

Internet na kartę w Niemczech oferuje większą elastyczność w stosunku do abonamentów. Kierowcy mają możliwość samodzielnego doładowywania konta, kontrolowania wydatków i zmiany operatora w dowolnym momencie, bez konieczności podpisywania umowy na czas określony.

W przypadku abonamentów, użytkownik zobowiązany jest do korzystania z usług określonego operatora przez ustalony w umowie okres, co po prostu jest mniej elastyczne i wygodne.

Jeśli chodzi o koszty, Internet w Niemczech na kartę może być tańszy w krótkim okresie, zwłaszcza dla osób, które nie potrzebują dużego pakietu danych lub korzystają z Internetu sporadycznie.

W przypadku abonamentów, użytkownik płaci stałą, miesięczną opłatę za dostęp do sieci i otrzymuje określoną ilość danych w ramach pakietu. Przy częstym korzystaniu z Internetu, abonament może okazać się bardziej opłacalny.

Prepaid-Datentarife w Niemczech

Internet na kartę w Niemczech cechuje się prostotą w zakresie zarządzania kontem i doładowywania. Kierowcy mogą łatwo doładować swoje konto, zarówno online, jak i w punktach sprzedaży na terenie Niemiec.

W związku z tym, nie muszą zawierać umowy ani wiązać się z żadnymi zobowiązaniami długoterminowymi, co sprawia, że taka usługa jest łatwa w obsłudze.

Pamiętaj jednak, że większość powyższych ofert w abonamencie oferuje możliwość wyboru opcji bez okresu obowiązywania umowy. Musisz się jednak liczyć z tym, że na początku umowy będziesz musiał opłacić jednorazową opłatę. To najczęściej około 20-35 EUR.

Warto się zastanowić nad takim modelem, możliwość rezygnacji z miesiąca na miesiąc z usługi, w finalnym rozrachunku może okazać się sensowniejszym rozwiązaniem.

Datentarif – podsumowanie

Podsumowując, wybór dobrego mobilnego Internetu w Niemczech zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji kierowcy. Jeśli priorytetem dla Ciebie jest elastyczność, mobilny Internet na kartę może być dla Ciebie odpowiednią opcją.

Natomiast jeśli jesteś kierowcą, który potrzebuje stałego i szybkiego połączenia internetowego oraz zależy Ci na lepszej obsługi klienta, w razie jakichkolwiek problemów z Internetem, abonament może okazać się dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Przed podjęciem decyzji koniecznie sprawdź, który operator gwarantuje najlepszy zasięg w miejscach, gdzie najczęściej się znajdujesz. Dodatkowo, porównaj oferty i ewentualne promocje, aby wybrać dla siebie pakiet, w którym znajdziesz najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Autostrady w Polsce i za granicą — co warto wiedzieć?

Spis treści Sprawdź jak rozwijały się w Polsce autostradyPorównanie dróg ekspresowych i…

Zwiększ efektywność swojej firmy transportowej dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu!

Spis treści Kluczowe funkcje oprogramowania do zarządzania transportemfireTMS – przykład efektywnego rozwiązania…

Strefa Q&A od Inelo – korzystaj z wiedzy ekspertów

Spis treści Strefa Q&A od Inelo – przestrzeń dla transportu Baza wiedzy i…

Transport w Polsce i na świecie

Spis treści Rodzaje transportu towarów Znaczenie firm logistycznych Transport towarów w Polsce Branża transportowa na…