Internet mobilny w Niemczech

Dla kierowców ciężarówek przemierzających terytorium Niemiec, dobry mobilny Internet jest na wagę złota. Nawigacja dla ciężarówek, bieżące informacje o warunkach na drogach, rozmowa video z rodziną lub obejrzenie serialu w przerwie od pracy – do tego wszystkiego potrzebny jest mobilny Internet. Mimo wielu krajowych ofert z bezpłatnym roamingiem w UE od polskich operatorów, nie zawsze są one wystarczające. W tym artykule przyjrzymy się alternatywom dostępnym na niemieckim rynku, tak abyś mógł znaleźć dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Mobilny Internet w Niemczech – Datentarif

W Niemczech działa kilkunastu operatorów oferujących mobilny Internet tzw. Datentarif – czyli otrzymujesz dostęp do Internetu – pakietu danych, jednak nie wykonasz z tej karty SIM połączeń wychodzących. Czasami jest to możliwe, jednak takie połączenia są bardzo drogie i są po prostu dla Ciebie nieopłacalne.

Oferta tego typu pozwala na korzystanie ze stabilnego transferu danych, co gwarantuje ciągłą łączność oraz brak dodatkowych opłat za przekroczenie limitów. Internet po prostu zwolni w momencie, gdy zbliżysz się do końca transferu danych.

Datentarif Niemcy – prepaid

OPERATOR NAZWA PAKIETU TRANSFER CENA W EUR/m-c
Lebara Data 3XL 50 GB 79,99 €
Lebara Data XXL 25 GB 49,99 €
Lebara Data XL 20 GB 29,99 €
Lebara Data L 10,5 GB 19,99 €

Datentarif Niemcy – abonamenty

OPERATOR NAZWA PAKIETU TRANSFER CENA W EUR/m-c
O2 O2 my Data L 60 GB 29,99 €
O2 O2 my Data M 20 GB 19,99 €
O2 O2 my Data S 3 GB 9,99 €
Telekom MagentaMobil Data L Flex 25 GB 29,95 €
Telekom MagentaMobil Data M Flex 10 GB 19,95 €
Telekom MagentaMobil Data S Flex 5 GB 14,95 €
Smartmobil LTE 22GB 22 GB 19,99 €
Smartmobil LTE 15 GB 15 GB 14,99 €
Smartmobil LTE 20GB 6 GB 9,99 €
Klarmobil DATEN FLAT 10 GB LTE 10 GB 11,99 €
Klarmobil DATEN FLAT 5 GB LTE 5 GB 5,99 €
Simplytel 22 GB LTE 22 GB 19,99 €
Simplytel 15 GB LTE 15 GB 14,99 €
Simplytel 6 GB LTE 6 GB 9,99 €
Simplytel 1 GB LTE 1 GB 4,99 €
Congstar Daten L 16 GB 22 €
Congstar Daten M 8 GB 16 €
Congstar Daten S 4 GB 10 €

Porównanie: mobilny Internet w Niemczech na kartę kontra abonament

Na rynku dostępne są zarówno plany na kartę, jak i abonamentowe, które różnią się między sobą pod względem dostępnych planów oraz kosztów.

Internet na kartę w Niemczech oferuje większą elastyczność w stosunku do abonamentów. Kierowcy mają możliwość samodzielnego doładowywania konta, kontrolowania wydatków i zmiany operatora w dowolnym momencie, bez konieczności podpisywania umowy na czas określony.

W przypadku abonamentów, użytkownik zobowiązany jest do korzystania z usług określonego operatora przez ustalony w umowie okres, co po prostu jest mniej elastyczne i wygodne.

Jeśli chodzi o koszty, Internet w Niemczech na kartę może być tańszy w krótkim okresie, zwłaszcza dla osób, które nie potrzebują dużego pakietu danych lub korzystają z Internetu sporadycznie.

W przypadku abonamentów, użytkownik płaci stałą, miesięczną opłatę za dostęp do sieci i otrzymuje określoną ilość danych w ramach pakietu. Przy częstym korzystaniu z Internetu, abonament może okazać się bardziej opłacalny.

Prepaid-Datentarife w Niemczech

Internet na kartę w Niemczech cechuje się prostotą w zakresie zarządzania kontem i doładowywania. Kierowcy mogą łatwo doładować swoje konto, zarówno online, jak i w punktach sprzedaży na terenie Niemiec.

W związku z tym, nie muszą zawierać umowy ani wiązać się z żadnymi zobowiązaniami długoterminowymi, co sprawia, że taka usługa jest łatwa w obsłudze.

Pamiętaj jednak, że większość powyższych ofert w abonamencie oferuje możliwość wyboru opcji bez okresu obowiązywania umowy. Musisz się jednak liczyć z tym, że na początku umowy będziesz musiał opłacić jednorazową opłatę. To najczęściej około 20-35 EUR.

Warto się zastanowić nad takim modelem, możliwość rezygnacji z miesiąca na miesiąc z usługi, w finalnym rozrachunku może okazać się sensowniejszym rozwiązaniem.

Datentarif – podsumowanie

Podsumowując, wybór dobrego mobilnego Internetu w Niemczech zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji kierowcy. Jeśli priorytetem dla Ciebie jest elastyczność, mobilny Internet na kartę może być dla Ciebie odpowiednią opcją.

Natomiast jeśli jesteś kierowcą, który potrzebuje stałego i szybkiego połączenia internetowego oraz zależy Ci na lepszej obsługi klienta, w razie jakichkolwiek problemów z Internetem, abonament może okazać się dla Ciebie lepszym rozwiązaniem.

Przed podjęciem decyzji koniecznie sprawdź, który operator gwarantuje najlepszy zasięg w miejscach, gdzie najczęściej się znajdujesz. Dodatkowo, porównaj oferty i ewentualne promocje, aby wybrać dla siebie pakiet, w którym znajdziesz najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Uniwersalne oprogramowanie wagowe – te cechy są kluczowe

Prowadzisz działalność gospodarczą i wahasz się, jaki program do wagi samochodowej wybrać?…

Tachografy inteligentne II generacji – jak zmieniają branżę transportową?

Wprowadzenie obowiązkowego korzystania z tachografów inteligentnych drugiej generacji drugiej wersji (G2V2) oznacza…

Czym są „wyścigi słoni” na drogach?

Wyścigi słoni, choć określenie brzmi nieco humorystycznie, odnoszą się do poważnego problemu…

Drabina do cystern – kompleksowa obsługa pojazdów wielkogabarytowych

Czy wiesz, że branża TSL w Polsce generuje 6% PKB? Szacuje się,…