Kto z nas nie uwielbia oglądać filmów z wyścigów samochodów ciężarowych? Szczerze mówiąc, nie znam faceta, któremu nie podobałyby się te relacje. To naprawdę ekscytujące widowisko – wielkie maszyny, dużo brudu oraz potężne dawki adrenaliny zaskakują i zachwycają wszystkich widzów na całym świecie! Dlatego dziś na blogu przegląd najciekawszych relacji z wyścigów samochodów ciężarowych!

Wyścigi ciężarówek z potężnymi silnikami

Z każdym rokiem wyścigi cieszą się coraz większą popularnością, choć pierwsze z nich zorganizowano już w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Plotka głosi, że jako pierwsi na torze ścigali się zwykli kierowcy samochodów ciężarowych Pewnie się nudzili, pewnie chcieli się zabawić i podnieść sobie poziom adrenaliny (albo po prostu trochę się ubrudzić).

Czytaj również:  Jak wybrać serwis opon ciężarowych?

Od tego czasu wyścigi samochodów ciężarowych weszły do mainstreamu, a koło nich pojawili się potężni sponsorzy jak i najlepsze dostępne na rynku maszyny. Widowiskowość wyścigów samochodów ciężarowych z roku na rok nabiera rozmachu, jego uczestnicy specjalnie tuningują samochody ciężarowe w taki sposób, że zwykłe pojazdy ciężarowe stają się potężnymi maszynami wyścigowymi, zdolnymi do pokonania każdego bezdroża.

Rajd Dakar-Paryż

Do najpopularniejszych wyścigów na skalę międzynarodową należy bez wątpienia Rajd Paryż-Dakar. Od początku rajd był wyścigiem motocyklowym, jednak z czasem zaczęli w nich uczestniczyć również właściciele samochodów wyścigowych, a z biegiem lat dołączyły do nich quady, a w kolejnych latach również samochody ciężarowe. Wyścigi, jak każde inne oficjalne zawody, mają swoje własne zasady, których nie należy łamać. Ponadto Dakar ma swój własny regulamin, który stanowi, że ciężarówka biorąca udział w wyścigu nie może być cięższa niż 3,5 tony.

Africa Eco Race

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Drabina do cystern – kompleksowa obsługa pojazdów wielkogabarytowych

Spis treści Z czym wiąże się obsługa cysterny spożywczej i chemicznej?Jakie dodatkowe…

Kredyt hipoteczny dla kierowcy zawodowego na dietach – co warto wiedzieć?

Spis treści Dieta dla kierowcy zawodowego – z czym to się je?Które…

W jaki sposób zorganizować międzynarodowy transport chłodniczy, który będzie bezpieczny dla przewożonego ładunku?

Spis treści Zaplanowanie trasy i czasu przejazdu ładunku chłodniczegoWybór pojazdów-chłodni, którymi transport…

Jakie towary przewozi się transportem drogowym?

Spis treści Transport drogowy – charakterystykaRodzaje towarów przewożone za pośrednictwem transportu drogowegoArtykuły…