Kto z nas nie uwielbia oglądać filmów z wyścigów samochodów ciężarowych? Szczerze mówiąc, nie znam faceta, któremu nie podobałyby się te relacje. To naprawdę ekscytujące widowisko – wielkie maszyny, dużo brudu oraz potężne dawki adrenaliny zaskakują i zachwycają wszystkich widzów na całym świecie! Dlatego dziś na blogu przegląd najciekawszych relacji z wyścigów samochodów ciężarowych!

Wyścigi ciężarówek z potężnymi silnikami

Z każdym rokiem wyścigi cieszą się coraz większą popularnością, choć pierwsze z nich zorganizowano już w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Plotka głosi, że jako pierwsi na torze ścigali się zwykli kierowcy samochodów ciężarowych Pewnie się nudzili, pewnie chcieli się zabawić i podnieść sobie poziom adrenaliny (albo po prostu trochę się ubrudzić).

Czytaj również:  Jak wybrać serwis opon ciężarowych?

Od tego czasu wyścigi samochodów ciężarowych weszły do mainstreamu, a koło nich pojawili się potężni sponsorzy jak i najlepsze dostępne na rynku maszyny. Widowiskowość wyścigów samochodów ciężarowych z roku na rok nabiera rozmachu, jego uczestnicy specjalnie tuningują samochody ciężarowe w taki sposób, że zwykłe pojazdy ciężarowe stają się potężnymi maszynami wyścigowymi, zdolnymi do pokonania każdego bezdroża.

Rajd Dakar-Paryż

Do najpopularniejszych wyścigów na skalę międzynarodową należy bez wątpienia Rajd Paryż-Dakar. Od początku rajd był wyścigiem motocyklowym, jednak z czasem zaczęli w nich uczestniczyć również właściciele samochodów wyścigowych, a z biegiem lat dołączyły do nich quady, a w kolejnych latach również samochody ciężarowe. Wyścigi, jak każde inne oficjalne zawody, mają swoje własne zasady, których nie należy łamać. Ponadto Dakar ma swój własny regulamin, który stanowi, że ciężarówka biorąca udział w wyścigu nie może być cięższa niż 3,5 tony.

Africa Eco Race

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? – ranking 2023

Spis treści Najlepsze nawigacje do ciężarówki 2023 – TL;DRJaką nawigację dla ciężarówki…

Co to jest tachograf cyfrowy i jak działa?

Spis treści Czym jest tachograf cyfrowy?Tachograf cyfrowy vs Tachograf analogowyPrzepisy dotyczące czasu…

Sprzedaż pojazdów ciężarowych w 2022 roku

Spis treści Polecamy również: Ranking nawigacji do ciężarówki 2022→ (5) Sprzedaż ciężarówek…

Ubezpieczenie samochodu ciężarowego 2023 bez tajemnic

Spis treści Ubezpieczenie samochodu ciężarowego – ile kosztuje?Zakres ubezpieczenia samochodu ciężarowegoOd czego…