Zakazy dla ciężarówek Warszawa 2022
Zakazy dla ciężarówek Warszawa 2022

W tym artykule wyjaśniamy, jakie ograniczenia w ruchu dla ciężarówek obowiązują na warszawskich drogach. Dowiesz się również czym jest identyfikator C16, który pozwala wjeżdżać na teren Warszawy, w godzinach obowiązywania zakazu.

Czytaj również:  Zakaz ruchu ciężarówek w Europie - maj 2024

Zakazy prowadzenia pojazdów ciężarowych w Warszawie

Na terenie miasta stołecznego Warszawy obowiązuje zakaz ruchu dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton. Zakaz prowadzenia pojazdów dotyczy samochodów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 16 ton obowiązuje w godzinach od 7:00 do godziny 10:00 oraz od godziny 16:00 do godziny 20:00.

Jeśli prowadzisz działalność, która zmusza Cię do wjazdu na teren Warszawy, w godzinach obowiązywania zakazu, Zarząd Dróg Miejskich wydaje specjalne identyfikatory C16.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Czym jest identyfikator C16?

Identyfikator C16 uprawnia do wjazdu do wjazdu do Warszawy w godzinach obowiązywania zakazu. Aby uzyskać identyfikator C16 osoba lub firma ubiegająca się o uzyskanie identyfikatora C-16, składa specjalny wniosek dostępny na stronie Miasta Stołecznego Warszawa oraz na stronie warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich.

Do wniosku należy oczywiście załączyć kopie dokumentów potwierdzających istniejącą konieczność uzyskania pozwolenia na wjazd pojazdu w godzinach obowiązującego zakazu. Takim dokumentami mogą być np. zlecenia, wuzetki lub listy przewozowe. Dodatkowo do wniosku należy dołączyć kopie dowodu/dowodów rejestracyjnych oraz dokumenty firmy z KRS lub CEIDG.

Dokumenty należy składać osobiście w ZDM, lub oczywiście można je przesłać tradycyjną pocztą na adres Zarządu Dróg Miejskich, który mieści się przy ulicy Chmielnej 120, 00-801 Warszawa lub na adres mailowy identyfikatory@zdm.waw.pl.

Czas realizacji wniosku o wydanie identyfikatora C16 to w najdłuższym scenariuszu 30 dni. Identyfikator C16 wydawany jest na okres od 3 miesięcy do 1 roku.

Czytaj również:  Ubezpieczenie samochodu ciężarowego 2024 bez tajemnic

Zakazy ruchu dla ciężarówek w Warszawie na trasie S8

Od października 2015 roku, na trasie S8 obowiązuje nowe zasady organizacji ruchu. Aby uzyskać pełną informację na ten temat, warto zapoznać się z poniższym archiwalnym komunikatem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych.

Zmiany w ograniczeniu tonażowym na obwodnicy Warszawy – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych

W związku z zakończeniem prac w ciągu Trasy AK (S8) na terenie m. st. Warszawy, w nocy z 18 na 19 października br. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Na wybudowanym układzie dróg ekspresowych S2, S7 oraz S8 (w. Puławska – w. Konotopa – w. Marki), obowiązywać będzie ograniczenie tonażowe dla pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zakaz poruszania się samochodów powyżej 16 ton obowiązywać będzie odpowiednio: – na odcinku S2 w. Puławska – w. Warszawa Lotnisko całodobowo, – na odcinku w. Warszawa Zachód – w. Marki tylko w godzinach szczytu komunikacyjnego, czyli 7.00 – 10.00 i 16.00 – 20.00.

Dla pozostałych kierunków, które nie mają bezpośredniego połączenia z powstałym układem dróg ekspresowych, tj.: Warszawa – Gdańsk (DK7), Warszawa – Ostrołęka (DK61), Warszawa -Siedlce (DK2), Warszawa – Lublin (DK17), Warszawa – Kozienice (DK79), zlecany jest przejazd dużą obwodnicą Warszawy (DK50, DK62).

Ponadto informujemy, że na drogach administrowanych przez m. st. Warszawa, nadal obowiązuje ograniczenie tonażowe w godz. 7.00-10.00 i 16.00-20.00 (z wyłączeniem pojazdów posiadających przepustkę C-16, wydawaną przez Prezydenta m. st. Warszawy). Z uwagi na powyższe informacja o tym ograniczeniu znajduje się również na zjazdach z węzłów dróg ekspresowych na obszarze obowiązywania przepustki C-16. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 19 115.

źródło: https://www.archiwum.gddkia.gov.pl/pl/a/20593/Zmiany-w-ograniczeniu-tonazowym-na-obwodnicy-Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Zakaz ruchu ciężarówek w Europie – maj 2024

Kiedy obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek w poszczególnych krajach Europy? W jakich godzinach mogą w tych krajach jeździć tiry? Zakaz jazdy dla ciężarówek to temat corocznie szeroko komentowany przez całą branżę transportową.

Wakacyjne zakazy ruchu dla ciężarówek w Polsce

Nadszedł sezon wakacyjny, a wraz z nim wzmożony ruch na polskich drogach.…

Zakaz jazdy dla ciężarówek w Czechach 2024 – kiedy obowiązuje?

W Czechach, podobnie jak w wielu innych krajach Europy, w tym w…

Zakaz jazdy dla ciężarówek na Słowacji 2024 – kiedy obowiązuje?

Na Słowacji, podobnie jak w wielu innych krajach Europy, w tym w…