Wakacyjne zakazy ruchu w Polsce

Nadszedł sezon wakacyjny, a wraz z nim wzmożony ruch na polskich drogach. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, jak co roku, na naszych drogach wprowadzane są specjalne ograniczenia – wakacyjne zakazy ruchu dla ciężarówek.

Wakacyjne zakazy dla ciężarówek

Z początkiem wakacji i sezonu urlopowego, ruch drogowy na głównych szlakach komunikacyjnych znacznie się zwiększa. Wielu kierowców wybiera się na wypoczynek, co przekłada się na znacznie większy ruch, zwłaszcza w piątki, soboty i niedziele. To zjawisko jest powodem wprowadzenia w okresie wakacyjnym zakazów jazdy dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Ograniczenia w ruchu obowiązują od piątku, 23 czerwca do ostatniej niedzieli przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. W tym roku będzie to 27 sierpnia.

Wakacyjne zakazy ruchu w Polsce 2023

Zakazy jazdy dotyczą niektórych pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Te pojazdy nie mogą wyjechać na drogę w następujących godzinach:

  • w piątki od godz. 18:00 do 22:00;
  • w soboty od godz. 8:00 do 14:00;
  • w niedziele od godz. 8:00 do 22:00.

Wyjątki od ograniczeń

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie pojazdy podlegają tym ograniczeniom. Zakazy nie dotyczą m.in. autobusów oraz niektórych kategorii pojazdów, np. biorących udział w akcjach ratowniczych, humanitarnych, usuwaniu klęsk żywiołowych, usuwaniu awarii. Z zakazu zwolnione są polskie ciężarówki, które wracają do Polski w ramach transportu międzynarodowego.

Wakacyjne ograniczenia w ruchu drogowym dla ciężarówek w Polsce mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach podczas sezonu urlopowego. Chociaż mogą one wpłynąć na operacje logistyczne, służą bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj o nich, planując swoje wakacyjne trasy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Zakaz ruchu dla ciężarówek w Warszawie

W tym artykule wyjaśniamy, jakie ograniczenia w ruchu dla ciężarówek obowiązują na…

Zakaz ruchu ciężarówek w Europie – czerwiec 2024

Kiedy obowiązuje zakaz ruchu ciężarówek w poszczególnych krajach Europy? W jakich godzinach mogą w tych krajach jeździć tiry? Zakaz jazdy dla ciężarówek to temat corocznie szeroko komentowany przez całą branżę transportową.

Zakaz jazdy dla ciężarówek w Czechach 2024 – kiedy obowiązuje?

W Czechach, podobnie jak w wielu innych krajach Europy, w tym w…

Zakaz jazdy dla ciężarówek na Słowacji 2024 – kiedy obowiązuje?

Na Słowacji, podobnie jak w wielu innych krajach Europy, w tym w…