Konkurs Optifuel Challenge 2023

W dniach od 31 maja do 1 czerwca w Młochowie koło Nadarzyna odbywają się siódme eliminacje konkursu Optifuel Challenge 2023. To już jedenasta(!) edycja tego wyjątkowego wydarzenia, które rok w rok przyciąga najzdolniejszych kierowców zawodowych, gotowych do testowania swoich umiejętności ekonomicznej i efektywnej jazdy. Oczywiście jesteśmy już na miejscu i będziemy relacjonować dla Was dwa dni tych wspaniałych zmagań. Od rana intensywnie pracujemy zbierając dla Was materiały.

Na czym polegają eliminacje do ogólnopolskiego finału? Kierowcy są oceniani na podstawie dwóch kryteriów – poziomu zużycia paliwa w pojeździe konkursowym oraz średniej prędkości przejazdu. Oczywiście jednocześnie muszą przestrzegać przepisów prawa o ruchu drogowym. Zwycięzcą eliminacji zostanie osoba, która osiągnie najniższe zużycie paliwa przy najwyższej średniej prędkości. W razie remisu, decyduje mniejsza ilość naciśnięć pedału hamulca, zgodnie ze wskazaniami narzędzia Optifuel Infomax.

W tegorocznej edycji, kierowcy rywalizują na pojazdach Renault Trucks T High 480 z silnikiem drugiej generacji Turbo Compound i skrzynią biegów Optidriver, które zostały spięte z naczepami WIELTON Curtain Master oraz ogumieniem firmy Michelin! Warto zauważyć, że Silnik Turbo Compound pozwala na obniżenie zużycia paliwa i zmniejszenie emisji CO2 nawet o 10%, zapewniając jednocześnie wyższy moment obrotowy (o 300 Nm) w porównaniu do jednostek poprzedniej generacji.

Zwycięzca lokalnych eliminacji oprócz zaszczytnego pierwszego miejsca i zakwalifikowania się do ogólnopolskiego finału, wygra również elektryczną hulajnogę SEGWAY. Dodatkowo, firma transportowa, którą reprezentuje, otrzyma voucher do wykorzystania w autoryzowanych serwisach Renault Trucks o wartości 3000 zł netto.

W ogólnopolskim finale kierowca, oprócz tytułu Mistrza Jazdy Ekonomicznej Optifuel Challenge 2023, wygra także voucher o wartości 10 000 zł. Natomiast firma transportowa, którą reprezentuje, otrzyma voucher do wykorzystania w ASO Renault Trucks Polska o wartości 40 000 zł. Odbędzie się on jesienią 2023 roku. Właśnie wtedy poznamy Jedenastego Mistrza Jazdy Ekonomicznej Renault Trucks Polska.

GALERIA ZDJĘĆ
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 19.06.2024

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Master Truck Show 2023 to zlot, który co roku przyciąga uwagę miłośników…

Południowa Obwodnica Warszawy bez ograniczeń dla kierowców ciężarówek

Od niedawna kierowcy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton mogą cieszyć…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Przed nami tegoroczny Master Truck Show! Zlot odbędzie się ponownie w Nowej…