REKLAMA
Kredyty firmowe - Ekspert Kredytowy
Kierowcy zawodowi bez dostępu do toalet i pryszniców

Firma, do której przyjechałeś z ładunkiem, odsyła Cię do toalety na stację benzynową po drugiej stronie ulicy? Brzmi znajomo? Toalety pozamykane dla kierowców to niestety cały czas smutny obraz naszej rzeczywistości. Czy gdzieś sobie jednak z tym poradzono? Okazuje się, że prawdopodobnie tak.

Już od 23 lipca, stan Waszyngton wprowadza nowe prawo, które daje kierowcom ciężarówek szerszy dostęp do firmowych łazienek, a także uzbraja ich w możliwość składania skarg na firmy, które nie dostosują się do nowych przepisów.

Nowa ustawa stanu Waszyngton stawia jasne wymagania. Kierowcy zawodowi muszą mieć dostęp do łazienki na terenie firmy – koniec, kropka. Oczywiście powinna ona znajdować się w łatwo dostępnym miejscu.

Szczegółowe zasady i procedury są teraz dopracowywane i będą wdrażane w najbliższych miesiącach. Wszystko po to, aby kierowcy ciężarówek mogli skorzystać z nowych przepisów jak najszybciej. To też ważny sygnał dla kobiet, które chciałaby rozpocząć karierę w branży transportowej.

Pomimo, że nowa ustawa stanu Waszyngton jest ważnym krokiem naprzód, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo i komfort pracy kierowcy zawodowego to nie tylko kwestia dostępu do łazienki i bieżącej wody.

To także dostęp do odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, bezpiecznego i komfortowego miejsca do odpoczynku, a także właściwego szkolenia i wsparcia ze strony pracodawców. Wierzymy, że najlepsze praktyki amerykańskiej branży transportowej, zostaną także zaszczepione w Polsce. Bo przecież kierowcy ciężarówek, niezależnie od miejsca, w którym pracują, zasługują na te same warunki pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kredyty firmowe - Ekspert Kredytowy
MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 25.05.2023

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Spis treści Wzorowy kierowca 2022 – na czym polega konkurs?Wzorowy kierowca 2022…

Daimler Truck zawiesza współpracę z rosyjskim Kamazem!

Daimler Trucks nie będzie już dostarczać komponentów i produkować ciężarówek w ramach…

Rusza masowa produkcja elektrycznego Freightlinera eCascadia

Dziesiątki przedprodukcyjnych prototypów elektrycznego samochodu ciężarowego Freightliner eCascadia jeżdżą od lat po…