Kierowcy zawodowi bez dostępu do toalet i pryszniców

Firma, do której przyjechałeś z ładunkiem, odsyła Cię do toalety na stację benzynową po drugiej stronie ulicy? Brzmi znajomo? Toalety pozamykane dla kierowców to niestety cały czas smutny obraz naszej rzeczywistości. Czy gdzieś sobie jednak z tym poradzono? Okazuje się, że prawdopodobnie tak.

Już od 23 lipca, stan Waszyngton wprowadza nowe prawo, które daje kierowcom ciężarówek szerszy dostęp do firmowych łazienek, a także uzbraja ich w możliwość składania skarg na firmy, które nie dostosują się do nowych przepisów.

Nowa ustawa stanu Waszyngton stawia jasne wymagania. Kierowcy zawodowi muszą mieć dostęp do łazienki na terenie firmy – koniec, kropka. Oczywiście powinna ona znajdować się w łatwo dostępnym miejscu.

Szczegółowe zasady i procedury są teraz dopracowywane i będą wdrażane w najbliższych miesiącach. Wszystko po to, aby kierowcy ciężarówek mogli skorzystać z nowych przepisów jak najszybciej. To też ważny sygnał dla kobiet, które chciałaby rozpocząć karierę w branży transportowej.

Pomimo, że nowa ustawa stanu Waszyngton jest ważnym krokiem naprzód, musimy pamiętać, że bezpieczeństwo i komfort pracy kierowcy zawodowego to nie tylko kwestia dostępu do łazienki i bieżącej wody.

To także dostęp do odpowiedniej ilości miejsc parkingowych, bezpiecznego i komfortowego miejsca do odpoczynku, a także właściwego szkolenia i wsparcia ze strony pracodawców. Wierzymy, że najlepsze praktyki amerykańskiej branży transportowej, zostaną także zaszczepione w Polsce. Bo przecież kierowcy ciężarówek, niezależnie od miejsca, w którym pracują, zasługują na te same warunki pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 20.04.2024

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Master Truck Show 2023 to zlot, który co roku przyciąga uwagę miłośników…

Południowa Obwodnica Warszawy bez ograniczeń dla kierowców ciężarówek

Od niedawna kierowcy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton mogą cieszyć…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Przed nami tegoroczny Master Truck Show! Zlot odbędzie się ponownie w Nowej…