Materiały prasowe Foton Motor

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat branża transportowa bardzo się zmieniła, na co wpływ miał wzrost wymiany handlowej i wynikające z niego zapotrzebowanie na przewozy towarowe. Na samym początku samodzielnej drogi rozwoju gospodarczego branża transportowa w Polsce była zmuszona do korzystania z przestarzałego sprzętu, odziedziczonego po czasach minionej epoki.

Prywatne firmy transportowe w większości nie mogły sobie pozwolić na zakup nowego, zaawansowanego technicznie taboru samochodowego, więc wykorzystywały to, co pozostało ze starego parku maszynowego lub importowały ciężarówki z wielotysięcznym przebiegiem.

Oczywiście, z czasem możliwości prowadzenia działalności w zakresie transportu krajowego znacznie wzrosły, pojawili się więc duzi operatorzy rynkowi, dla których leasing nowych ciągników siodłowych nie stanowił żadnego problemu. Prywatni przewoźnicy również starali się kupować nowe samochody ciężarowe, mimo ich wysokiej ceny.

Wszystko to zmieniło się w ostatnich dwóch dekadach, gdy na światowym rynku pojazdów użytkowych zaczęły pojawiać się niedrogie chińskie samochody ciężarowe, których konstrukcja zapewniała branży transportowej wystarczającą niezawodność i trwałość. Niskie koszty pojazdów z Chin zapewniły duże zainteresowanie rynku, a sprzedaż ciężarówek z Chin stała się priorytetem dla wielu firm motoryzacyjnych.

Spośród całej różnorodności oferty chińskich producentów na rosyjskim rynku motoryzacyjnym wyróżnia się marka Foton Motor, produkująca chińskie samochody ciężarowe, w których zastosowano technologię renomowanych dostawców podzespołów, takich jak Perkins i Isuzu. Oferta firmy Foton Motor obejmuje szeroki wybór modeli, który zaspokaja potrzeby prywatnych przewoźników, jak i dużych firm dystrybucyjnych i innych przedsiębiorstw, których działalność wymaga korzystania z samochodów ciężarowych. Sprzedaż samochodów ciężarowych tej marki stale rośnie dzięki dostępności wszelkiego rodzaju modyfikacji nadwozia.

Oprócz wspomnianego wcześniej Fotona, coraz częściej na polskich drogach można spotkać ciężarówki Dong Feng i FAW. Te wielkie chińskie firmy samochodowe szybko zwiększają także sprzedaż samochodów ciężarowych, w tym także w Polsce. Należy zauważyć, że kraje zachodu nadal powstrzymują postępy chińskich gigantów motoryzacyjnych, chroniąc własnych producentów różnego rodzaju przepisami i ograniczeniami celnymi. Jednak biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju oraz poprawę niezawodności i jakości, w niedalekiej przyszłości chińskie samochody ciężarowe mogą stać się poważnym konkurentem dla uznanych światowych liderów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 4.12.2023

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Spis treści Master Truck Show 2023 – termin zlotu i lokalizacjaMaster Truck…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Spis treści Wzorowy kierowca 2022 – na czym polega konkurs?Wzorowy kierowca 2022…

Daimler Truck zawiesza współpracę z rosyjskim Kamazem!

Daimler Trucks nie będzie już dostarczać komponentów i produkować ciężarówek w ramach…