daimler truck
Materiały prasowe Daimler Truck

Firma Daimler Truck potwierdziła swoją pozycję największego na świecie producenta pojazdów użytkowych. Według najnowszych danych, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku na całym świecie sprzedano około 120 tysięcy samochodów ciężarowych i autobusów spod marek Daimler Truck.

Liczba ta wygląda szczególnie dobrze na tle wydarzeń z początku roku i zawieszenia działalności firmy Daimler Truck w Rosji. Mimo to sprzedaż wzrosła ogółem o 8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Największy wzrost nastąpił na rynku amerykańskim, dzięki markom Freightliner i Western Star oraz autobusom Thomas Built. W Azji dobrze radzą sobie także japoński Fuso i indyjski BharatBenz.

Daimler Truck nie uwzględnił w statystykach danych dotyczących produkcji w ramach różnych współprac. A biorąc pod uwagę przyzwoite wyniki produkcyjne firm Foton Motor i Iran Khodro, zyski w tych krajach również nie należą do małych.

Całkowity zysk za kwartał wzrósł o 11% do poziomu 651 mln euro, a obroty grupy wyniosły 10,5 mld euro (wzrost o 17%). Jednak sytuacja na rynkach światowych szybko się zmienia – i dane na koniec roku stoją pod znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 20.07.2024

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Południowa Obwodnica Warszawy bez ograniczeń dla kierowców ciężarówek

Od niedawna kierowcy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton mogą cieszyć…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Master Truck Show 2023 to zlot, który co roku przyciąga uwagę miłośników…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Przed nami tegoroczny Master Truck Show! Zlot odbędzie się ponownie w Nowej…