daimler truck
Materiały prasowe Daimler Truck

Firma Daimler Truck potwierdziła swoją pozycję największego na świecie producenta pojazdów użytkowych. Według najnowszych danych, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 roku na całym świecie sprzedano około 120 tysięcy samochodów ciężarowych i autobusów spod marek Daimler Truck.

Liczba ta wygląda szczególnie dobrze na tle wydarzeń z początku roku i zawieszenia działalności firmy Daimler Truck w Rosji. Mimo to sprzedaż wzrosła ogółem o 8% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Największy wzrost nastąpił na rynku amerykańskim, dzięki markom Freightliner i Western Star oraz autobusom Thomas Built. W Azji dobrze radzą sobie także japoński Fuso i indyjski BharatBenz.

Daimler Truck nie uwzględnił w statystykach danych dotyczących produkcji w ramach różnych współprac. A biorąc pod uwagę przyzwoite wyniki produkcyjne firm Foton Motor i Iran Khodro, zyski w tych krajach również nie należą do małych.

Całkowity zysk za kwartał wzrósł o 11% do poziomu 651 mln euro, a obroty grupy wyniosły 10,5 mld euro (wzrost o 17%). Jednak sytuacja na rynkach światowych szybko się zmienia – i dane na koniec roku stoją pod znakiem zapytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 4.12.2023

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Spis treści Master Truck Show 2023 – termin zlotu i lokalizacjaMaster Truck…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Spis treści Wzorowy kierowca 2022 – na czym polega konkurs?Wzorowy kierowca 2022…

Daimler Truck zawiesza współpracę z rosyjskim Kamazem!

Daimler Trucks nie będzie już dostarczać komponentów i produkować ciężarówek w ramach…