Materiały prasowe Daimler Truck

Dziesiątki przedprodukcyjnych prototypów elektrycznego samochodu ciężarowego Freightliner eCascadia jeżdżą od lat po Ameryce i przez ten czas były intensywnie testowane. Z tego powodu niektórzy mogą odnieść mylne wrażenie, że ten elektryczny samochód ciężarowy jest produkowany od dłuższego czasu. Jednak rzeczywista sytuacja wokół tej maszyny jest nieco inna. Daimler Truck i jego amerykańska marka Freightliner zaprezentowały w pełni elektryczny samochód ciężarowy Freightliner eCascadia – masowa produkcja tych ciężarówek ma się rozpocząć w tym roku.

Jak sama nazwa wskazuje, produkcja elektrycznego ciągnika siodłowego opiera się na spalinowym modelu Cascadia, który jest uważany za najlepiej sprzedający się samochód ciężarowy w klasie maszyn o masie powyżej 15 ton. W konfiguracji elektrycznej pojazd ten będzie dostępny w dwóch wersjach. Pierwsza, prostsza wersja jest dostępna z silnikiem elektrycznym o mocy 320 KM. W ofercie znajdzie się również wersja z dwoma silnikami o łącznej mocy 470 KM.

To samo dotyczy pakietów akumulatorów – w modelu eCascadia dostępne są trzy: 194 kWh, 291 kWh i 438 kWh. Oczywiście dla wszystkich wariantów dostępne jest ładowanie przyspieszone, dzięki któremu nawet akumulator o największej pojemności można naładować do pełna w ciągu 2-6 godzin, w zależności od wydajności stacji ładowania.

Jeśli chodzi o zasięg na jednym pełnym ładowaniu akumulatorów, to również jest on podany tylko dla wersji o największym zużyciu energii – a dla amerykańskich zdobywców autostrad nie wygląda on zbyt imponująco. Zatem eCascadia będzie mogła przejechać do 230 mil – czyli około 370 km. Masa całkowita pojazdu z tym ciągnikiem wynosi 37 ton.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 4.12.2023

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Spis treści Master Truck Show 2023 – termin zlotu i lokalizacjaMaster Truck…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Spis treści Wzorowy kierowca 2022 – na czym polega konkurs?Wzorowy kierowca 2022…

Daimler Truck zawiesza współpracę z rosyjskim Kamazem!

Daimler Trucks nie będzie już dostarczać komponentów i produkować ciężarówek w ramach…