Fabryka Volvo Trucks w Gandawie
Fabryka Volvo Trucks w Gandawie

Już na jesieni Volvo Trucks rozpocznie produkcję akumulatorów do produkowanych przez siebie elektrycznych samochodów ciężarowych (Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX). Produkcja ruszy w fabryce Volvo w belgijskiej Gandawie. Akumulatory będą oczywiście produkowane również dla wszystkich zagranicznych fabryk Volvo Trucks.

Co ciekawe, według prognozy prezesa Volvo Trucks Rogera Alma, do 2030 roku, 50% wszystkich samochodów ciężarowych, które produkuje i sprzedaje Volvo Trucks na świecie, będzie posiadało napęd elektryczny. Co więcej, do 2040 roku Volvo Trucks stanie się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Czytaj również:  Jaką nawigację do samochodu ciężarowego wybrać? - ranking 2024

Akumulatory Volvo Trucks zaprojektowano tak, aby można je było później zregenerować , odnowić i ponownie wykorzystać. Co ciekawe, fabryka Renault Trucks zasilana jest w 100% energią odnawialną.

Początkowo około 50 pracowników fabryki Volvo Trucks będzie montować około 30 000 zestawów akumulatorów, z których każdy waży około 500 kilogramów. W każdej ciężarówce znajduje się do 6 takich zestawów. (do 540 kWh)

Volvo Trucks już dziś produkuje we Francji lekkie ciężarówki elektryczne, jednak elektryfikacja ciężkich samochodów ciężarowych jest dużo trudniejsza, nie tylko ze względu na ich wagę. W Gandawie będą powstawać również i ciężarówki elektryczne Volvo Trucks, jednak ich produkcja ruszy dopiero w 2023 roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

MOŻE SPODOBAĆ CI SIĘ RÓWNIEŻ...

Sytuacja na autostradach – najnowsze komunikaty GDDKiA 19.06.2024

Najnowsze komunikaty GDDKiA w dniu 27.10.2022 roku RT: UWAGA! Ograniczenia w ruchu…

Master Truck Show 2023 – przed nami 19. edycja zlotu!

Master Truck Show 2023 to zlot, który co roku przyciąga uwagę miłośników…

Południowa Obwodnica Warszawy bez ograniczeń dla kierowców ciężarówek

Od niedawna kierowcy samochodów ciężarowych o DMC powyżej 16 ton mogą cieszyć…

Wzorowy kierowca 2022 – weź udział w konkursie i zgarnij nagrody!

Przed nami tegoroczny Master Truck Show! Zlot odbędzie się ponownie w Nowej…